Jak založit akvárium?

Akvárium je odpočinkem v klidu domova. Čilý pohyb a tajuplná krása vodního světa dávají zapomenout na starosti všedních dní. Péče o akvárium je změnou, dělá radost a nabízí stále něco zajímavého k pozorování. Nabízíme vše, co budete potřebovat, pokud se pro akvárium rozhodnete!

.
.

Akvárium v 5-ti krocích

1. Naplnění dna akvária

Dno akvária je základ a tvoří nejen dekorativní součást. Nejčastěji vybíráme štěrkový a říční písek  o zrnitosti 2–5 mm. Štěrk vybíráme spíše tmavší, aby se ryby cítily příjemně. Zakoupený písek musíme před vložením do akvária proprat v teplé vodě.

2. Technika a dekorace

Filtr, topení a osvětlení – rybičkám musíme zajistit vhodné podmínky. Pro začínající akvaristy doporučujeme již kompletní akvarijní sety, potřebné vybavení je jejich součástí. Umístěte dobře vyčištěné kameny a horkou vodou osprchované kořeny do akvárií určené. Ryby si tak mohou rozdělit svá teritoria.

 3. Voda a její úprava

Aby voda nezvířila písek a podklad dna, pomoci může mělký talíř. Ne něj nechte téct vodu (25–26 °C) až do 2/3. Bez správné úpravy není vodovodní voda v žádném případě vodou akvarijní. Chlór a jiné škodlivé látky ohrožují ryby i rostliny. Proto musíme vodu upravovat pomocí přípravků, které jsou k tomu určené.

 4. Vysazení rostlin

Rostliny v akváriu produkují kyslík a čistí vodu. Dále omezují růst řas a také ovlivňují kvalitu vody. Druhy jednotlivých rostlin volíme dle chovaných druhů rybiček. Vybírat můžete i z umělých květin, dokáží být totiž skvělým doplňkem.

 5. Vysazení ryb

V jednom akváriu se zpravidla chová více druhů ryb. Je třeba zohlednit, které ryby se k sobě hodí a jak musí být upravená voda. Velmi důležitá je i velikost akvária. Většina ryb žije v přírodě v hejnech a měly by tak být i v akváriu zastoupeny po 6–8 ks. Na našich prodejnách vám poradí s výběrem!