Mazlíčci jako dárky k Vánocům

Vánoční čas přináší mnoha rodičům dilema. Koupit, či nekoupit svým potomkům domácího mazlíčka? Pejsek, kočička, králík a další zvířata jsou totiž každoročně jedním z nejčastějších přání v dětských dopisech Ježíškovi. Vybrat dárek hravější a roztomilejší než živý tvor lze jen stěží. V Pet Center vědí, jaké výrobky je třeba pořídit zároveň se zvířátkem, aby mu v prvních dnech či týdnech nic nechybělo.  A také jak důležité je o zvíře po celou dobu jeho života pečovat tak, aby se mělo co nejlépe.

Domácí mazlíček je tím nejvytouženějším dětským dárkem, který dítě pod stromečkem může najít. Zároveň jde ale také o dárek, který vyžaduje nepřetržitou péči a rozhodně nejde o chvilkovou zábavu. Domácí mazlíček s sebou kromě radosti přináší také řadu povinností. K pohodlnému zázemí potřebuje nejen krmení a pelíšek, pravidelnou péči, včetně té veterinární, a řadu věcí, které budou znamenat i zátěž pro rodinný finanční i časový rozpočet.

Pořídit psům či kočkám krmivo Pet Royal či Trainer znamená poskytnout jim ten nejlepší poměr živin a jak bude mazlíček růst, krmivo bude růst s ním. A podestýlka této značky jim zaručí pohodlí. Pelíšky Huhubamboo jsou skvělým doplňkem jak pro psy, tak pro kočky. Hlodavci ocení klec Ferplast s řadou praktických doplňků (v akční nabídce v prodejnách nyní s výbavou zdarma, včetně zvýhodněného poukazu na nákup zvířete).

Při pořizování rybičky je možné jít cestou jednoduchého bettária (pro jednu rybu), ale také rozsáhlejšího (pro více ryb). I zde bude nutné myslet na krmení, preparáty na úpravu vody (například Sera přípravek pro zdravou čistou a biologicky aktivní vodu Bio Nitrivec) a řadu dalších vhodných doplňků.

V rámci správné volby Pet Center pro zákazníky připravilo speciální balíčky, které obsahují kompletní výbavu pro začátek chovu vybraného mazlíčka, nestane se tak tedy, že by zvířátku pod stromečkem něco důležitého chybělo. Jedná se o sady pro morčata či králíky nebo akvarijní sety, a mnoho více, jež lze najít v letáku 12/2016.

Mazlíčci jako dárky k Vánocům

Nákupem krmení a základních doplňků to ale opravdu nekončí.

Rodiče by si před koupí zvířete měli přečíst nebo zjistit u chovatele či v odborné literatuře, co všechno je nutné pro dané zvíře pořídit a jak vypadá každodenní péče. Jak se starat, ať už třeba o srst, peří či o drápky, ale poradí odborníci v obchodech Pet Center.

Na zvážení záleží také zda je domov budoucího majitele ideálním prostředím pro chov daného druhu. V Pet Center lidé nejčastěji kupují ryby, andulky, křečky, morčata nebo zakrslé králíky. Kočky a menší plemena psů platí mezi rodinami za nejpopulárnější zvířata, ale právě zde je potřeba co nejvíce dbát na to, aby zvíře pocházelo od prověřeného chovatele. Příliš snadno je možné se nechat nachytat na nemocná zvířata pocházejí z množíren.

Kromě povinností zvíře samozřejmě přináší do rodiny spoustu radosti a potěšení. Děti, které vyrůstají s domácím mazlíčkem, se navíc učí zodpovědnosti a vztahu ke zvířatům. Pokud tedy koupě zvířete není unáhleným nápadem a kromě dětí uvítají jeho společnost také rodiče, užije si daná rodina Vánoce, na které její členové nejspíš nikdy nezapomenou. Domácí mazlíček je skutečně jedinečným dárkem.