Pet Center zásadně mění vzhled prodejen

Praha 23. září 2016 --- Pet Center CZ zahájila v létě zásadní proměnu vzhledu prodejen celorepublikové sítě s cílem nejen sjednotit design, ale také se přiblížit zákazníkům a současným designovým trendům. Nová podoba vznikla v designerském studiu Dago a od léta 2016 se bude postupně objevovat na všech nově otevíraných prodejnách, ale zamíří i na prodejny rekonstruované.

Historický vývoj vzhledu našich prodejen znamenal několik různorodých designů,” říká Kateřina Holnová, marketingová ředitelka. “V rámci faceliftu naší značky, který jsme zahájili na začátku roku 2016, má důležité místo i postupná proměna všech prodejen na modernější, vzdušnější i přívětivější design. Se 140 prodejnami, které máme v Česku a na Slovensku, to znamená nejen vysoké finanční náklady, ale i potřebu vše provést co nejvíce s ohledem na potřeby našich zákazníků,” dodává.

Vedle nově otevřených prodejen (čerstvě například Jihlava a Přerov) je možné nový design vidět v Praze. Po rekonstrukci jsou zde prodejny v obchodních centrech Nový Smíchov, Letňany a Flora. Proměna do nového čeká postupně celou současnou síť 140 prodejen i dalších deset, které budou ještě otevřeny do konce tohoto roku.

Náklady na redesign prodejny se pohybují od 650 tisíc do 2 milionů korun, výše závisí na velikosti prodejny, stáří technologických komponent, ale také na požadavcích vyplývajících od pronajímatelů prostor, ve kterých se prodejny nachází.

Chceme být blíže zákazníkům, proto je nový design vzdušný a do prodejny je zdaleka vidět, následně jsme prodejny koncipovali tak, aby se u nás cítili příjemně,” říká Kateřina Holnová. “Zlepšujeme orientaci v prodejně, rozsáhlý sortiment je potřeba zákazníkům nabízet co nejpřehlednějším způsobem a myslíme i na naše prodavače, nové prodejny jsou lépe přizpůsobené i jejich potřebám. Jakkoliv jsme v létě spustili nové e-shopy, včetně zcela nového e-shopu pro Slovensko, zůstávají kamenné prodejny stále zásadním místem, kde jsme našim zákazníkům nejblíže a kde jim kromě širokého sortimentu poskytujeme odborné poradenství”.

O společnosti Pet Center CZ

Pet Center CZ šíří radost mezi domácími mazlíčky a jejich chovateli, a to prostřednictvím sítě prodejen s chovatelskými potřebami Pet Center v Česku i na Slovensku. Prodejny jsou zákazníkům k dispozici prakticky 364 dní v roce.

První prodejna vznikla v roce 2000 a v současné době jich má Pet Center po celé České a Slovenské republice 140. Nabízí v nich široký sortiment chovatelských potřeb, rozsáhlou nabídku kvalitních krmiv nebo známé i méně známé druhy domácích zvířat. V červenci společnost otevřela Psí hotel a školku v centrále v Horních Počernicích v Praze. V létě 2016 byl spuštěn nový e-shop pro Česko (www.petcenter.cz) i Slovensko (www.petcenter.sk).

Pet Center je jasná volba pro každého stávajícího i budoucího majitele jakéhokoli domácího mazlíčka. Je místem, kde mohou chovatelé sdílet své zážitky a zkušenosti. Místem, kam může každý přijít pro radu a pomoc.

Pet Center aktivně pomáhá ohroženým zvířatům a ve spolupráci s Občanským sdružením na ochranu ohrožených zvířat se podíli na aktivitě #stopmnozirnam