Psí akademie DANCE AND JUMP

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. Platí to ale pouze tehdy, když svému majiteli dobře rozumí a umí splnit alespoň základní povely poslušnosti: sedni, lehni a ke mně. 

Zdá se to jednoduché, ale všichni jsme mnohokrát v parcích viděli volně pobíhající psy, kteří se o své ječící paničky očividně nezajímali. V takových případech nezvládnuté výchovy se pes stává přítěží a mnohdy noční můrou. A přitom stačí tak málo: naučit se, že pes nemluví ani nepřemýšlí jako člověk. Jsme to my, kteří se musí naučit několik základních postupů, které nám v komunikaci s ním pomohou. Teprve potom se nám pes stane tím nejvěrnějším pomocníkem a přítelem, jakého si jen dokážeme představit.

V pražské kynologické hale PetCentra v Horních Počernicích poskytují majitelům psů své znalosti práce se psy zkušení lektoři Psí akademie DANCE AND JUMP. Hala akademie je vybavená ortopedickým neklouzavým povrchem o rozměru 20 x 20 m, aby to pejskům neklouzalo, před halou je zatravněná výcviková plocha o velikosti 46 x 24 m. Výhodou je celoroční provoz, neboť hala je v zimě vytápěná a v létě klimatizovaná. Sedm dní v týdnu se zde učí majitelé komunikovat se svými psy. A mnohem více.

Psí sporty v DANCE AND JUMP akademii

Psí akademie nabízí majitelům a jejich psím parťákům ucelený systém vzdělávání: od základní socializace štěňátka a jeho prvních krůčků poslušnosti až po pokročilé kynologické disciplíny. Pro nejmenší je určena Štěněcí školka, kterou štěňata navštěvují již raném věku po posledním povinném očkování. Učí se zde kontaktu s jinými pejsky a jejich majiteli a nejjednodušším povelům sedni, lehni, zůstaň nebo ke mně. Nevěřili byste, jak brzy a jak rádi se to naučí. Po tomto základním výcviku mohou pejsci navštěvovat Psí školu, tedy kurzy základní poslušnosti tolik potřebné k usnadnění dalšího soužití s jejich páníčky. Hodinové kurzy probíhají o víkendu, takže nevzniká problém s pracovním vytížením majitelů pejsků.

Na základní vzdělání pejsků navazuje Psí akademie. Její čtyřnozí studenti se již začínají specializovat na vybrané kynologické disciplíny, kterým se chtějí s nimi jejich majitelé věnovat. V Psí akademii vyučují lektoři specializující se na dogdancing, agility, obedience a dogfrisbee. Co tyto cizí pojmy znamenají, čemu všemu se v nich pejskové naučí a jaké zkušenosti jednotliví lektoři Psí akademie mají, se dozvíte na webových stránkách Psí akademie DANCE AND JUMP www.dj-psiakademie.cz. Hodinové specializované kurzy v těchto disciplínách probíhají během týdne v odpoledních hodinách po dohodě s lektorem. Účast v těchto specializovaných kurzech můžete začít v jakémkoliv věku pejska, protože není podmíněna navštěvováním předchozích stupňů vzdělávání ve Psí akademii.

Součástí každého kynologického sportu jsou i základní zkoušky nebo závody. V Psí akademii DANCE AND JUMP se konají zkoušky ve všech výše uvedených disciplínách i pravidelné závody. Jednak samostatné pouze pro svěřence akademie s názvem O pohár Psí akademie, jednak oficiální závody ve všech uvedených disciplínách včetně pořádání mistrovství republiky. Mnozí z lektorů Psí akademie jsou také rozhodčími v jednotlivých disciplínách a mohou tak při své výuce nabídnout také bohaté zkušenosti z posuzování jiných pejsků.

Cvičení ve skupinceKromě výše popsaných kurzů vás mohou zaujmout i další akce pořádané Psí akademií DANCE AND JUMP, jejímž cílem je co nejvíce pomoci majitelům psů a jejich psím kamarádům. Známá česká fyzioterapeutka Kateřina Plačková pořádá ve Psí akademii kurzy Psilates, během nichž se majitelé pejsků naučí, jak pracovat s rehabilitačními pomůckami nejen při rekonvalescenci po operacích pohybového aparátu psů, ale i při preventivním cvičení. Známá handlerka Linda Hodová pořádá kurzy handlingu, tady správnému umění jak předvést psa na výstavě. Světoznámá trenérka a závodnice Alena Smolíková vyučuje psí triky, kterými nejen potěšíte svého psího kamaráda, ale překvapíte i své sousedy a kamarády. 

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe“, napsal kdysi americký spisovatel Josh Billings. Kvalitní výchova pejska ale stojí na počátku každého takového vztahu.