Chcete své zboží do Vánoc? Pak doporučujeme nakoupit co nejrychleji, nejpozději však do 17. prosince 2021! Děkujeme za pochopení a přejeme klidné svátky!

Frontline antiparazitikaTRI-ACT Spot-on Dog 6 ml XL

Kód: 329962
479 Kč
Skladem

Blechy ani klíšťata nemají šanci po nakapání antiparazitního roztoku na psí kůži. Působí i proti stájovým mouchám a komárům. Účinek přípravku přetrvává od 4 do 5 týdnů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Frontline antiparazitika TRI-ACT Spot-on Dog

Vyhrazený veterinární léčivý přípravek, který je určený pouze pro psy. Spot dog je určen k léčbě a prevenci napadení blechami nebo klíšťaty, kde je nutný repelentní účinek proti flebotomům, krev sajícím mouchám nebo komárům. K léčbě a prevenci napadení blechami druhu Ctenocephalides felis a k prevenci napadení blechami druhu Ctenocephalides canis. Přípravek usmrcuje blechy C. felis během 24 hodin. Jedno ošetření brání dalšímu napadení po dobu 4 týdnů. Přípravek může být použit jako součást strategie léčby alergie na bleší kousnutí, která byla předem diagnostikována veterinárním lékařem.

Má rovněž repelentní účinek proti klíšťatům (Dermacentor reticulatus) od 7 dnů až do 4 týdnů po ošetření. Může však dojít k přichycení jednotlivých klíšťat, která odpadnou během prvních 24 hodin po napadení. Přípravek má okamžitý hubící účinek proti Rhipicephalus sanguineus a Ixodes ricinus, ale pokud jsou již klíšťata přítomna v době aplikace přípravku, nemusí být všechna klíšťata usmrcena během 48 hodin po ošetření. Hubící účinek přetrvává po dobu 4 týdnů.

Přípravek má repelentní účinek - bránící sání - po dobu 3 týdnů proti flebotomům (Phlebotomus perniciosus) a 4 týdnů proti komárům (Culex pipiens). Přípravek má insekticidní účinek přetrvávající po dobu 3 týdnů proti flebotomům (Phlebotomus perniciosus).

Přípravek odpuzuje a usmrcuje stájové mouchy (Stomoxys calcitrans) po dobu 5 týdnů.

Dávkování:

  • Jedna pipeta o obsahu 0,5 ml (XS) ml pro psy o hmotnosti 2-5 kg.
  • Jedna pipeta o obsahu 1 ml (S) ml pro psy o hmotnosti 5-10 kg.
  • Jedna pipeta o obsahu 2 ml (M) ml pro psy o hmotnosti 10-20 kg.
  • Jedna pipeta o obsahu 4 ml (L) ml pro psy o hmotnosti 20-40 kg.
  • Jedna pipeta o obsahu 6 ml (XL) ml pro psy o hmotnosti 40-60 kg.
  • Doporučená minimální dávka je 6,76 mg fipronilu/kg.ž.hm. a 50,48 mg/kg permethrinu, což odpovídá 0,1 ml spot-on roztoku / 1kg ž.hm.

Aplikace:Zevně na kůži, tak že rozhrňte srst na zádech psa, aby byla vidět kůže. Přiložte hrot pipety na kůži. Zmáčkněte pipetu, aplikujte zhruba polovinu obsahu směrem dolů až do poloviny krku mezi lebeční bází a lopatkami. Opakujte aplikaci na bázi krku před lopatkami do vyprázdnění pipety. Pro dosažení nejlepších výsledků se ujistěte, že byl přípravek aplikován přímo na kůži, nikoli na srst.

Kontraindikace: Nepoužívejte u nemocných zvířat nebo zvířat v léčení. Tento přípravek je určen pro použití pouze u psů. Nepoužívejte u koček a králíků, protože se mohou vyskytnout nežádoucí účinky a dokonce může dojít k úhynu. Nepoužívat v případě známé přecitlivělosti na léčivé látky, nebo na některou z pomocných látek.

Nežádoucí účinky: Po použití přípravku byly pozorovány tyto velmi vzácné nežádoucí účinky: přechodné kožní reakce v místě podání -změna barvy kůže, lokální ztráta srsti, svědění, zarudnutí a celková svědivost nebo ztráta srsti. Po použití bylo dále pozorováno nadměrné slinění, přechodné nervové příznak y- zvýšená dráždivost, hyperaktivita, svalový třes, deprese, další nervové příznaky nebo zvracení.

Složení: Fipronilum 405,6 mg, Permethrinum 3028,8 mg v pipetě 4 ml.

Charakteristika: Frontline Tri-Act roztok pro nakapání na kůži - spot-on pro psy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Antiparazitické pipety (spot-on) pro psy
Hmotnost: 0.025 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: