Frontline antiparazitikaTRI-ACT Spot-on Dog 6 ml XL

Kód: 329962
479 Kč
Dostupné pouze na prodejně (>20 ks)

Blechy ani klíšťata nemají šanci po nakapání antiparazitního roztoku na psí kůži. Působí i proti stájovým mouchám a komárům. Účinek přípravku přetrvává od 4 do 5 týdnů. Před použitím čtěte příbalovou informaci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Frontline antiparazitika TRI-ACT Spot-on Dog

Vyhrazený veterinární léčivý přípravek, který je určený pouze pro psy. Spot dog je určen k léčbě a prevenci napadení blechami nebo klíšťaty, kde je nutný repelentní účinek proti flebotomům, krev sajícím mouchám nebo komárům. K léčbě a prevenci napadení blechami druhu Ctenocephalides felis a k prevenci napadení blechami druhu Ctenocephalides canis. Přípravek usmrcuje blechy C. felis během 24 hodin. Jedno ošetření brání dalšímu napadení po dobu 4 týdnů. Přípravek může být použit jako součást strategie léčby alergie na bleší kousnutí, která byla předem diagnostikována veterinárním lékařem. Má rovněž repelentní účinek proti klíšťatům (Dermacentor reticulatus) od 7 dnů až do 4 týdnů po ošetření. Může však dojít k přichycení jednotlivých klíšťat, která odpadnou během prvních 24 hodin po napadení. Přípravek má okamžitý hubící účinek proti Rhipicephalus sanguineus a Ixodes ricinus, ale pokud jsou již klíšťata přítomna v době aplikace přípravku, nemusí být všechna klíšťata usmrcena během 48 hodin po ošetření. Hubící účinek přetrvává po dobu 4 týdnů. Přípravek má repelentní účinek - bránící sání - po dobu 3 týdnů proti flebotomům (Phlebotomus perniciosus) a 4 týdnů proti komárům (Culex pipiens). Přípravek má insekticidní účinek přetrvávající po dobu 3 týdnů proti flebotomům (Phlebotomus perniciosus). Přípravek odpuzuje a usmrcuje stájové mouchy (Stomoxys calcitrans) po dobu 5 týdnů.

Dávkování:

  • Jedna pipeta o obsahu 0,5 ml (XS) ml pro psy o hmotnosti 2-5 kg.
  • Jedna pipeta o obsahu 1 ml (S) ml pro psy o hmotnosti 5-10 kg.
  • Jedna pipeta o obsahu 2 ml (M) ml pro psy o hmotnosti 10-20 kg.
  • Jedna pipeta o obsahu 4 ml (L) ml pro psy o hmotnosti 20-40 kg.
  • Jedna pipeta o obsahu 6 ml (XL) ml pro psy o hmotnosti 40-60 kg.
  • Doporučená minimální dávka je 6,76 mg fipronilu/kg.ž.hm. a 50,48 mg/kg permethrinu, což odpovídá 0,1 ml spot-on roztoku / 1kg ž.hm.

Aplikace: Zevně na kůži, tak že rozhrňte srst na zádech psa, aby byla vidět kůže. Přiložte hrot pipety na kůži. Zmáčkněte pipetu, aplikujte zhruba polovinu obsahu směrem dolů až do poloviny krku mezi lebeční bází a lopatkami. Opakujte aplikaci na bázi krku před lopatkami do vyprázdnění pipety. Pro dosažení nejlepších výsledků se ujistěte, že byl přípravek aplikován přímo na kůži, nikoli na srst.

Kontraindikace: Nepoužívejte u nemocných zvířat nebo zvířat v léčení. Tento přípravek je určen pro použití pouze u psů. Nepoužívejte u koček a králíků, protože se mohou vyskytnout nežádoucí účinky a dokonce může dojít k úhynu. Nepoužívat v případě známé přecitlivělosti na léčivé látky, nebo na některou z pomocných látek.

Nežádoucí účinky: Po použití přípravku byly pozorovány tyto velmi vzácné nežádoucí účinky: přechodné kožní reakce v místě podání -změna barvy kůže, lokální ztráta srsti, svědění, zarudnutí a celková svědivost nebo ztráta srsti. Po použití bylo dále pozorováno nadměrné slinění, přechodné nervové příznak y- zvýšená dráždivost, hyperaktivita, svalový třes, deprese, další nervové příznaky nebo zvracení.

Složení: Fipronilum 405,6 mg, Permethrinum 3028,8 mg v pipetě 4 ml.

Charakteristika: Frontline Tri-Act roztok pro nakapání na kůži - spot-on pro psy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

05-23_Frontline_PetCenter_1200x220

Léčivé antiparazitní přípravky Frontline bojují proti nejrůznějším parazitům, kteří napadají vaše domácí mazlíčky. Paraziti, zejména blechy a klíšťata, mohou znepříjemnit život nejen vašim zvířatům, ale i vám samotným. Nebezpečí číhá také v tom, že tito paraziti jsou často přenašeči různých vážných onemocnění (borelióza, ehrlichióza a další).

Není nad to vyrazit si v jarních a letních měsících se svým zvířecím miláčkem na pořádnou procházku. Pejsek si protáhne tlapky a vy si užíváte krásného slunečného počasí. Jenže při takovémto výletu si často pejsek odnese domů nevítaný suvenýr v podobě klíštěte. Proto je dobré zvíře před těmito parazity chránit nějakým přípravkem, kterým je například Frontline pro psy. Po aplikaci na kožich pejska mezi lopatky by měl být váš domácí mazlíček chráněný po dobu čtyř týdnů. Frontline se dále používá také jako preventivní a léčebný prostředek proti blechám. Doba účinnosti je v tomto případě až osm týdnů, a přípravek je vhodný také v těch případech, kdy je pes už blechami napaden, protože zabraňuje množení těchto parazitů. Frontline je nejlepší aplikovat pejskovi pravidelně, minimálně jednou za čtyři týdny.

Chytnout blešku, všenky nebo klíště není pro domácího mazlíčka nic těžkého, stačí se proběhnout ve vysoké trávě nebo narazit na nějaké zvíře, které blechy už má. Nejlepší je ale tomu předejít prostřednictvím nějakého účinného přípravku, jako je například Frontline pro kočky. Tento prostředek má jednak preventivní účinky, ale také léčebné u těch zvířat, která už blechy chytly. V tomto případě aplikujete frontline na kožich kočky mezi lopatkami a ten se postará o to, aby byl potlačen vývoj vajíček a larev těchto parazitů. Pro prevenci je pak dobré aplikovat Frontline pravidelně, minimálně jednou za čtyři týdny.

Jak Frontline účinkuje? Léčivé přípravky Frontline se nedostávají zvířeti přímo do krevního řečiště, ale jsou aplikovány na kůži vašeho čtyřnohého kamaráda. Z tohoto místa se pak léčivo samovolně šíří na celé tělo zvířete a soustřeďuje se v mazových žlázách. Díky tomu Frontline působí i po namočení, koupání nebo šamponování. Přípravky Frontline parazity zabíjí tím, že skvěle účinkují na jejich nervový systém. U blech nedovolí, aby se z vajíček vyvinuly larvy. Jiný léčivý přípravek Frontline působí odpudivě na komáry, bodavé mouchy a jiný nepříjemný létající hmyz.