Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali o průběhu plánované inventury našeho skladu, která proběhne od 22. dubna 2024 do 26. dubna 2024. Během této doby může dojít k dočasné nedostupnosti některých produktů a k tomu, že nebudeme schopni vychystávat nové objednávky. V průběhu inventury se budeme snažit minimalizovat všechny možné nepříjemnosti a zajistit, aby byla inventura provedena co nejspolehlivěji a co nejrychleji. Děkujeme za vaši trpělivost a pochopení v této době. Pokud budete mít během inventury jakékoli dotazy nebo potřebujete pomoc, neváhejte nás kontaktovat. Vaše spokojenost je pro nás důležitá. S pozdravem, Tým PetCenter

Jak naučit psa plavat?

Naučit psa plavat může trvat trochu déle než ho učit jiným dovednostem, ale s trpělivostí a správným přístupem by to mělo být možné. Zde jsou naše tipy, jak toho efektivně dosáhnout:

Rozhodně začněte pomalu. Váš první krok by měl vést k tomu, abyste zjistili, jak se váš pes ve vodě cítí. Prvně jej vezměte do malého bazénu nebo jezírka a postupně vyzkoušejte větší a větší hloubky. Musíte využít pozitivní motivaci. Ideálně využijte nejrůznější pamlsky, aby byl pokyn splněn bez dalšího rozptylování. Za každý úspěch ve vodě je potřeba jej řádně odměnit a pochválit.

Je potřeba se trochu obrnit trpělivostí. Někteří psi se bojí vody nebo se nechtějí dostat ani do její blízkosti. Snažte se být dostatečně trpělivý a nesnažte se pejskovi vynadat v případě, že mu to příliš nejde.

Učte psa plavat ve spojení se hrou. Psa naučíte plavat tím, že mu hračkou nebo pamlskem ukážete, kam konkrétně má plavat. Využijte také bezpečnostní prvky. Vhodné jsou i plovací vesty, aby byl pes v bezpečí, zatímco je takzvaně v zácviku. Buďte stále s ním. Ať už je to při vstupu do vody nebo při samotném plavání byste měli být vedle psa, aby se cítil bezpečně a mohl se na vás spolehnout.

Je důležité si uvědomit, že někteří psi se prostě plavat nikdy nenaučí nebo se jim nebude líbit, takže je třeba respektovat jeho preference a nezatěžovat ho tím.

Skvěle funguje i společné plavání se psem, který je již zdatný plavec a vodní „nováček“ se může lecčemu přiučit.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně psích trendů, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.