Frontline Spot-On pro kočky

Kód: 305362
249 Kč
Skladem

Jednorázový roztok pro kočky proti všenkám, blechám a klíšťatům. Antiparazitní pipeta pro kočky. Jedna dávka zajistí ochranu proti napadení blechami po dobu až 5 týdnů. Přípravek účinkuje 3 až 4 týdny proti klíšťatům. Vhodné pro březí kočky i kočky v laktaci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Frontline Spot-On pro kočky

K léčbě, prevenci a kontrole alergií při napadení blechami, klíšťaty a všenkami u koček. Vhodné i pro březí kočky a kočky v laktaci. Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny.

  • Pětitýdenní ochrana proti blechám
  • Jednorázová aplikace
  • Měsíční účinek proti klíšťatům
  • Bez zápachu
  • Přípravek se nevstřebává do krevního oběhu

Dávkování:

Zevní aplikace na kůži. Aplikujte 1 pipetu o obsahu 0,5 ml na kůži mezi lopatkami. Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte hrot. Rozhrňte srst zvířete mezi lopatkami tak, že je viditelná kůže. Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži, nejlépe na dvou místech. Jedna dávka zajistí ochranu proti napadení blechami po dobu až 5 týdnů. Přípravek účinkuje 3 až 4 týdny proti klíšťatům.

Předávkování:

Předávkování přípravkem způsobuje slepení srsti v místě aplikace. Nicméně pokud se objeví, zmizí během 24 hodin po aplikaci. Vzhledem k absenci údajů o použití přípravku neaplikujte koťatům mladším 8 týdnů anebo vážícím méně než 1 kg.

Upozornění:

Neaplikujte nemocným zvířatům (celkové onemocnění, horečka) nebo zvířatům v rekonvalescenci. Nepoužívejte u králíků z důvodu nebezpečí nežádoucích reakcí až úhynu. Pokud dojde k olíznutí, může se objevit krátkodobá hypersalivace způsobená charakterem vehikula. V rámci velmi vzácných nežádoucích účinků byly po použití zaznamenány přechodné kožní reakce v místě aplikace (lupovatění kůže a vypadávání srsti, svědění, zarudnutí kůže) a celkové svědění nebo vypadávání srsti. Výjimečně byly zaznamenány hypersalivace, reverzibilní neurologické symptomy (hyperestezie, deprese, nervozita), zvracení. Vyvarujte se předávkování. Je důležité zajistit aplikaci přípravku na takové místo, ze kterého si jej zvíře nemůže slíznout, a po aplikaci zabránit vzájemnému olizování zvířat. Koupání koček během dvou dnů po aplikaci přípravku se nedoporučuje. Může dojít k uchycení jednotlivých klíšťat. Proto nelze zcela vyloučit přenos infekčních chorob, pokud jsou podmínky nepříznivé.

Dbejte na to, aby nedošlo ke kontaktu prstů s obsahem. Pokud k němu dojde, omyjte si ruce vodou a mýdlem. V případě náhodného zásahu oka opatrně vypláchněte oko čistou vodou. Po použití si umyjte ruce. Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud aplikovaný přípravek nezaschne. Doporučuje se proto neošetřovat zvířata během dne, ale brzy zvečera, a nedovolit čerstvě ošetřeným zvířatům spát s jejich majiteli, zvláště s dětmi. Nekuřte, nepijte ani nejezte během aplikace přípravku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Antiparazitické pipety (spot-on) pro kočky
Hmotnost: 0.19 kg
Typ účinné látky: chemická
Účinnost: proti klíšťatům, proti blechám, proti vším a všenkám

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: