Jak zabavit kočku?

Máte doma kočičku a potřebujete jí zabavit tak, aby byla spokojená a příliš vás nezlobila při běžných činnostech nebo při práci. Existuje mnoho způsobů, jak zabavit kočku a udržet ji mentálně a fyzicky aktivní. My vám tedy popíšeme některé z nich.

Hračky: Kočky milují hračky, jako jsou myši, lasery, koule nebo házecí hračky.

Interaktivní hry: Kočky se zabývají interaktivními hrami, jako jsou hry na schovávanou nebo hry s kartičkami či kroužky. Vhodné hračky pro kočky najdete i v našem sortimentu.

Dřevěné škrabadlo: Kočky potřebují místo na škrábání, aby si udržely drápky zdravé a aby se rovněž protáhly při fyzické aktivitě.

Povrch na lezení: Potřebují vhodné místo na lezení, jako jsou kočičí stromy nebo policové systémy.

Psi: Pokud máte doma psa, tak kočky se mohou bavit honěním se a hraním si s ním. Rozhodně to neznamená, že se pes musí nutně stát nepřítelem kočky, tak jak nám je často díky různým mýtům předhazováno.

Příroda: Některé kočky se rády dívají na přírodu z okna nebo se procházejí venku v bezpečném prostoru. Ideální pro ně je pokud máte například malou zahrádku a můžete tam kočičku vypustit.

Společnost: Některé kočky mají rády socializaci a takzvaně se dokážou zabavit se svým páníčkem, cizí osobou nebo dokonce s jinými zvířaty. Mnohdy také pomáhá, pokud máte doma více kočiček.

Je důležité si uvědomit, že každá kočka má své vlastní preference a záliby, takže je důležité vyzkoušet různé způsoby zábavy a pozorovat, co vaši kočku nejvíce baví.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně kočičích trendů, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.