Scalibor antiparazitický obojek Protectorband 48 cm

Kód: 224128
599 Kč
Dostupné pouze na prodejně (3 ks)

Spolehlivě chrání malé a střední psy proti klíšťatům, pakomárům a komárům. Vhodné pro psy již od 7 týdnů věku i pro březí a kojících feny. Před použitím čtěte příbalovou informaci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Scalibor antiparazitický obojek Protectorband 48 cm

Obojek je odolný vůči vodě a příležitostný kontakt s vodou neomezuje jeho účinnost. Psa byste nicméně prvních pět dnů po nasazení obojku neměli koupat, aby se účinná látka mohla rovnoměrně a rychle rozšířit po jeho pokožce. Voda nicméně účinku obojku S nevadí.

Obojek spolehlivě odpuzuje nebo usmrcuje parazity u psů, jako jsou klíšťata, pakomáři a komáři, ale pro psa i člověka zůstává pachově neutrální. Se snášenlivostí nejsou problémy. Obojek se dá bez problémů použít již od 7 týdnů věku psa, a to i u březích a kojících fen.

Výzkumy prokázaly, že denní množství deltamethrinu přijímané orálně při hlazení psa a s tím spojeným olizováním rukou a prstů je i při 100% dávce hluboko pod akceptovatelným denním maximem.

Obojek obsahuje účinnou látku deltamethrin, která spolehlivě chrání psy proti klíšťatům, pakomárům (Phlebotomus perniciosus) a komárům (Culex pipiens pipiens). Zároveň zajišťuje spolehlivou ochranu vašeho psa před onemocněními, která klíšťata a komáři přenášejí, jako jsou babezióza, ehrlichióza, lymeská borelióza, klíšťová encefalitida, leishmanióza a dirofilarióza.

Deltamethrin patří ke skupině pyretroidů, které jsou známy svými okamžitými odpuzujícími (repelentními) a rychle usmrcujícími (insekticidními/akaricidními) účinky na parazity.

Pod pojmem repelentní účinek chápeme odpuzující účinek účinných látek na klíšťata a hmyz, který u psů ošetřených tímto prostředkem zabraňuje usazování, bodnutí nebo kousnutí parazitů. Účinná látka se po nasazení obojku Scalibor Protectorband rovnoměrně rozšíří po kůži zvířete. Paraziti po krátkém kontaktu s účinnou látkou vykazují poruchy koordinace s následným ochrnutím (Knock-Down-Effekt) a rychlou smrtí. Tím se zabrání napadání hostitele parazitem a možnému přenosu onemocnění na další psy, kteří nebyli takto ošetřeni, nebo na člověka.

  • repelentní účinek: tělo takto ošetřeného hostitele parazity odpuzuje
  • účinek proti bodnutí: zabraňuje bodnutí
  • ochromující účinek: způsobuje ochromení parazitů
  • usmrcující účinek: dochází k usmrcení parazitů

 

Velikost: 48 cm

Návod na použití: Nasazení obojku Scalibor Protectorband:
Soustavné a efektivní uvolňování účinné látky zajistí pouze správně upevněný obojek. Cílem je dodržet co možná největší kontaktní plochu mezi obojkem a povrchem krku psa po celou dobu nošení. To zajistíte upevněním obojku tak, aby se Vám mezi obojek a krk vešly dva prsty. Zbytek odstřihněte asi 5 cm od spony. U rostoucích psů se pak délka obojku bez problémů přizpůsobí rostoucímu obvodu krku.

Účinná látka se po nasazení obojku Scalibor Protectorband rovnoměrně rozšíří výhradně na kůži psa. Pronikne z obojku do lipidové vrstvy kůže psa a rozšíří se po celém těle. Plná účinnost obojku Scalibor Protectorband je zajištěna již na začátku druhého týdne nošení. Ochrana, kterou Scalibor® Protectorband zajišťuje, trvá až 6 měsíců.

UPOZORNĚNÍ:
NEPOUŽÍVEJTE U KOČEK A RADĚJI ANI U PSŮ ŽIJÍCÍCH S KOČKAMI VE SPOLEČNÉ DOMÁCNOSTI! UČINNÁ LÁTKA JE PRO KOČKY TOXICKÁ!

Doplňkové parametry

Kategorie: Antiparazitické obojky pro psy
Hmotnost: 0.04 kg
Typ účinné látky: chemická
Účinnost: proti klíšťatům, proti pakomářům a komářům
Velikost psa: střední, malý
Osobní odběr: Pet Center Teplice Galerie
5
8x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LS Avatar autora | 13.4.2023
Používáme již několik let a naprostá spokojenost. Jen se nám letos nepovedlo koupit obojek s delší expirací než 08/23.
5
SH Avatar autora | 12.4.2023
Kupujeme pravidelně již osmý rok a funguje perfektně. Akorát zpočatku po nasazení ještě nějaké to klíště pes chytne, ale na to výrobce upozorňuje, ale po 14 dnech až 3 týdnech máme celou sezónu klid.
5
MF Avatar autora | 4.4.2023
Máme vyzkoušený a vždy fungoval.
5
Avatar autora | 4.4.2023
Nejlepší obojek. Používáme ho už 5 let a klíšťatům se vyhýbáme. Super doporucuji
5
HO Avatar autora | 17.2.2022
Už roky je pro nás nejlepším z obojků, ne všechny fungovaly , tento funguje na 99,5% :-)
5
Avatar autora | 6.5.2021
Nejlepší ze zatím používaných obojků. Mohu jen doporučit.
5
VP Avatar autora | 25.3.2021
spokojenost ,náš pes ho nosí už šestým rokem a blechy i klíčťata domů nenosí

Scalibor je antiparazitární obojek pro psy obsahující účinnou látku deltametrin. Tato účinná látka patří ke skupině pyretroidů, které jsou známy svými okamžitými odpuzujícími (repelentními) a rychle usmrcujícími (insekticidními/akaricidními) účinky na parazity. Scalibor Vašeho psa ochrání proti klíšťatům a pakomárům po dobu 5-6 měsíců, proti komárům po dobu 6 měsíců.

Scalibor® Protectorband je založen na inovativní technologii se speciálně vyvinutým a patentovaným mechanismem uvolňování účinné látky, který zabraňuje jejímu vypařování a úniku do vzduchu. Díky tomu obojek nezapáchá. Účinná látka deltametrin (DTM) je v obojku vázána na nosnou složku trifenylfosfát (TPP). Tento komplex se rovnoměrně uvolňuje, dostává se bezprostředně a výhradně na psa a to díky své lipofilitě (rozpustnosti v tucích). Po nasazení obojku se účinná látka začne třením obojku o srst uvolňovat a postupně se rozšíří po celém těle psa tukovou vrstvou pokožky. Tento proces trvá 1–2 týdny, takže je potřeba počítat s tím, že po tuto dobu není pes plně chráněn na všech částech těla. Účinná látka se přes pokožku psa nevstřebává a může tak plně fungovat jen na jeho povrchu.

Scalibor® Protectorband zabraňuje napadení psa klíšťaty. Je vysoce efektivní proti všem vývojovým stádiím klíšťat a to i při nízké koncentraci, takže působí proti larvám, nymfám i dospělým jedincům. Deltametrin - účinná látka obojku zabraňuje, díky svému repelentnímu účinku, náletu a bodnutí komárem či pakomárem. Paraziti vykazují i po krátkém kontaktu s účinnou látkou přecitlivělost v nervových zakončeních nohou, dochází k tzv. “efektu horkých nohou”. Ten vede k tomu, že psa urychleně opouštějí. Navíc u nich deltametrin způsobuje poruchy koordinace s následným ochrnutím a smrtí (tzv. Knock-Down efekt”). Studie účinnosti obojku Scalibor proti pakomárům rodu Phlebotomus spp. prokázala vysokou účinnost obojku proti těmto parazitům přenášejícím nebezpečnou leishmaniózu.