FURminator hřeben typu hrábě

Kód: 344984
469 Kč
Dostupné pouze na prodejně (>20 ks)

Hřeben typu hrábě pro hustou srst psů nebo koček.

Detailní informace

Detailní popis produktu

FURminator hřeben typu hrábě

FURminator® hřeben typu hrábě pro zvířata s hustou srstí odstraňuje uvolněné chlupy, rozčesává srst a brání tvorbě plstnatých žmolků.

Používejte na suchou srst 5 až 10 minut denně. Každodenní kartáčování udržuje srst zdravou, lesklou a hebkou, protože rovnoměrně roztírá kožní maz po kůži a srsti. Někdy se v srsti objeví plstnaté žmolky, které je třeba odstranit. Pokud se péči věnujete pravidelně, zabere celý proces jen pár minut. Každodenní česání je důležité, protože usnadňuje trimování, které se provádí jednou týdně. Díky pravidelnému kartáčování a rozčesávání není v srsti tolik zacuchaných chomáčů a plstnatých žmolků, které mohou trimování komplikovat. Díky každodennímu česání můžete také zvíře a jeho kůži zkontrolovat a podívat se, jestli nemá pod srstí ranky či pohmožděniny. Má-li vaše zvíře některý z těchto problémů, s péčí o srst vyčkejte a nejdříve vyhledejte veterinárního lékaře. V období intenzivního línání může být nutné používat hrablo častěji. Při péči o srst se uvolňuje velké množství chlupů a nečistot, proto doporučujeme péči o srst provádět na povrchu, který se snadno čistí, například na podlaze nebo venku.

  • Rotující jehličky z nerezové oceli odstraňují uvolněné chlupy z podsady.
  • Pomáhají předcházet vzniku zacuchaných a zplstnatělých chomáčů v husté srsti.
  • Pro zvířata s hustou srstí nebo zvířata se dvěma typy srsti.
  • Ergonomická rukojeť s protiskluzovou úpravou poskytuje maximální kontrolu při používání.
  • Od výrobců originálního vyčesávacího hrabla FURminator®.

Pokyny: Na česání si najděte klidné místo, kde si můžete se zvířetem příjemně sednout. Nepospíchejte. Jemně přejíždějte po srsti ve směru růstu chlupů. Začněte na hlavě zvířete a postupujte přes záda. S velkou opatrností ošetřete srst zvířete v oblasti břicha, nohou, v blízkosti pohlavních orgánů a řitního otvoru. Neopakujte nadměrně pohyby nástrojem v jediné oblasti. Mohli byste tak podráždit srst a kůži zvířete. Vykartáčujte všechny nečistoty a odstraňte všechny zacuchané chomáče.

Upozornění: Určeno pro zvířata, nejedná se o hračku pro děti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Furminator je unikátní hřeben pro psy a kočky zaručující šetrnou péči o srst zvířecích mazlíčků. Jeho tajemství spočívá ve speciálně navrženém kartáči. Je šetrný ke chlupům, které nejsou připraveny k vypadnutí (zejména tedy chlupy vrchní části srsti), ale opatrně zbaví psa i kočku chlupů z podsady, které vypadávají pravidelně a jsou již uvolněné z kůže.

Jeho skutečná práce tedy spočívá v tom, že šetrně vyjme ze srsti vypadané a puštěné chlupy, které zůstaly zachyceny v srsti. Zvířecí srst se obnovuje každé 4 - 6 týdnů, proto zvířata pouští prakticky neustále. Vhodné je vyčesávat každý týden 1 - 2x, případně dle individuální potřeby. Vliv na kvantitu česání může mít roční období, strava či aktuální zdravotní stav zvířete.