FURminator vyčesávací oboustranný kartáč pro péči o srst

Kód: 344983
469 Kč
Skladem (>20 ks)

Furminator vyčesávací oboustranný kombinovaný kartáč pro péči o srst jsou dva kartáče v jednom. Jeho tvrdé zuby a jemné štětiny pečují o srst, uhlazují ji a zajišťují jí lesk.

Detailní informace

Detailní popis produktu

FURminator vyčesávací oboustranný kartáč pro péči o srst

Furminator vyčesávací oboustranný kombinovaný kartáč pro péči o srst jsou dva kartáče v jednom. Jeho tvrdé zuby a jemné štětiny pečují o srst, uhlazují ji a zajišťují jí lesk. Kartáč dva v jednom je vhodný pro péči o srst a její finální úpravu. Strana s odolnými štětinami z nerezové oceli – tvrdými štětinami je určená k rozčesávání, odstranění nečistot a masírování kůže zvířete. Strana s kančími štětinami – měkkými zase srst uhladí a dodá jí lesk. Ergonomická rukojeť s protiskluzovou úpravou poskytuje maximální kontrolu při používání. Kartáč je od výrobců originálního vyčesávacího hrabla FURminator. Kartáč je vhodné používat 5 až 10 minut denně. Každodenní kartáčování udržuje srst zdravou, lesklou a hebkou, protože rovnoměrně roztírá kožní maz po kůži a srsti zvířete. Někdy se v srsti objeví zacuchané chomáče a plstnaté žmolky, které je třeba odstranit. Každodenní česání usnadňuje trimování plemen, které se provádí dle potřeby. Díky pravidelnému kartáčování a rozčesávání není v srsti tolik zacuchaných chomáčů a plstnatých žmolků, které mohou trimování komplikovat. Díky každodennímu česání můžete také zvíře a jeho kůži zkontrolovat a podívat se, jestli nejsou pod srstí ranky či pohmožděniny. Strana s kančími štětinami je všestranným nástrojem, který můžete použít u psů s většinou typů srsti. Slouží k odstraňování nečistot a uhlazení srsti, která tak bude lesklá a hebká. Kovové zuby se skvěle hodí k péči o dlouhou srst a její rozčesávání, odstraňování nečistot a k masáži kůže zvířete. Srst můžete kartáčovat kdykoliv za mokra i za sucha. Kartáčování můžete provádět samostatně nebo s pomocí dalších produktů, jako je suchý sprej proti línání nebo šampon proti línání FURminator. V období intenzivního línání může být nutné používat kombinovaný kartáč častěji. Totéž platí, pokud srst obsahuje velké množství nečistot či chomáčů. Při péči o srst se uvolňuje velké množství chlupů a nečistot, proto doporučujeme péči o srst provádět na povrchu, který se snadno čistí, např. na podlaze nebo venku. Důležité je vybrat místo, kde se váš mazlíček cítí příjemně a bezpečně a bude si česání užívat.

  • Vyčesávací oboustranný kombinovaný kartáč pro péči o srst
  • Rozčesává, masíruje, uhlazuje a pročišťuje srst
  • Možnost kartáčování za sucha i mokra
  • Využití v období intenzivního línání
  • Možnost kombinovat se sprejem a šamponem FURminator

Pokyny: Na kartáčování si najděte klidné místo, kde si můžete se zvířetem příjemně sednout. Nepospíchejte na kartáčování a jemně přejíždějte po srsti ve směru růstu chlupů. Začněte na hlavě zvířete a postupujte přes záda. S velkou opatrností ošetřete srst zvířete v oblasti břicha, nohou, v blízkosti pohlavních orgánů a řitního otvoru. Neopakujte nadměrně pohyby nástrojem v jediné oblasti, protože může podráždit srst a kůži zvířete. Vyčesejte všechny nečistoty, odstraňte zacuchané chomáče a zajistěte, aby byla vyčesána celá srst.

 

Upozornění: Určeno pro zvířata, nejedná se o hračku pro děti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Furminator je unikátní hřeben pro psy a kočky zaručující šetrnou péči o srst zvířecích mazlíčků. Jeho tajemství spočívá ve speciálně navrženém kartáči. Je šetrný ke chlupům, které nejsou připraveny k vypadnutí (zejména tedy chlupy vrchní části srsti), ale opatrně zbaví psa i kočku chlupů z podsady, které vypadávají pravidelně a jsou již uvolněné z kůže.

Jeho skutečná práce tedy spočívá v tom, že šetrně vyjme ze srsti vypadané a puštěné chlupy, které zůstaly zachyceny v srsti. Zvířecí srst se obnovuje každé 4 - 6 týdnů, proto zvířata pouští prakticky neustále. Vhodné je vyčesávat každý týden 1 - 2x, případně dle individuální potřeby. Vliv na kvantitu česání může mít roční období, strava či aktuální zdravotní stav zvířete.