Jak poznat pohlaví křečka?

U křečka zlatého a čínského je identifikace pohlaví mnohem jednodušší. Platí totiž, že vzdálenost mezi pohlavním otvorem a řití je u samiček malá a u samečků je nepoměrně větší.

U křečíků je situace poněkud složitější. U džungarských, Cambellových a Robowského je rozlišení náročnější, neboť mají jednotlivá zvířata silně proměnlivé znaky. U všech křečíků je prostor mezi řití a pohlavním otvorem u samiček téměř lysý, kdežto u samečků je zde několik chlupů.

U samiček platí, že má rozmezí mezi těmito otvory světle fialové nebo do modra. Obě pohlaví mají na středu břicha žláza, která používají k označování teritoria. Jestliže je sameček aktivní v označování, tak má často okolí kolem žlázy lysé. Díky hnědému sekretu se srst na břiše zbarvuje.

Při správném pohledu shora či ze stran je možné u samečka v říji rozeznat varlata. Výjimečně u křečíka Cambellova lze rozeznat pohlaví bez toho, abyste na něj sahali. Stačí totiž strčit váš prst do terária. Pokud se některý z křečíků na váš prst vrhne, tak jde zaručeně o samičku. Někdy také funguje to, že stačí na křečka fouknout a v případě, že začne zuřivě kvičet a výhrůžně ječet a převalovat se na záda, tak jde rovněž o samičku.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně trendů u hlodavců, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.