Proč se na mě kočka dívá a jaké signály tím dává?

Zvířátka jsou ve své podstatě inteligentnější, než si mnoho lidí vůbec chce připustit a inteligence koček je v mnohých případech opravdu vysoká. Kočky totiž dávají různé signály tím, jak se na vás dívají. Některé z nejběžnějších signálů jsou:

Otevřené oči: Kočka, která se na vás dívá s otevřenými oči, je zpravidla pozorná a zvědavá. V takovém případě máte její plnou pozornost a můžete jí něco učit nebo se pokusit s ní komunikovat.

Uzavřené oči: Pokud se na vás dívá s uzavřenými oči, je zpravidla uvolněná a spokojená. Tento moment zaznamenáte zejména v případě, že kočka vrní.

Zúžené oči: Kočka, která se na vás dívá s úzkýma očima, může být napjatá nebo nervózní. V takovém případě může být dost plachá a vystrašená.

Mručení: Kočka, která se na vás dívá a mručí, je zpravidla spokojená a šťastná.

Zvednutý ocásek: Když se na vás dívá se zdviženým ocáskem, tak je zpravidla pozorná a připravená k další akci.

Povadlý ocásek: Kočka, která se na vás dívá s povadlým ocáskem může být nervózní nebo dokonce rozzlobená.

Každá kočka má pak individuální projevy, které používá v různých situacích. Je třeba vypozorovat, jakým způsobem se vaše kočka projevuje a jak se chová. Pro příště tak budete vědět, co konkrétně po vás kočička chce. Naučte se umění naslouchat a vypozorovat různé změny v kočičím chování.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně kočičích trendů, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.