Zákaznická podpora:228 884 900info@petcenter.cz

Pitný režim koček

Pitný režim koček je důležitý pro jejich zdraví a pohodu. Je důležité poskytnout kočce dostatek čisté a čerstvé vody k pití. Pojďme se tedy podívat na to, jak kočce takovou vodu zajistit. Na co je tedy potřeba u koček brát zřetel a případně jim pořídit?

Misky na vodu: Kočky potřebují vlastní misku na vodu, kterou by měly mít k dispozici kdykoliv, kdy bude třeba.

Čerstvá voda: Voda by měla být vždy čerstvá a měla by se měnit alespoň jedenkrát denně.

Přístup k tekoucí vodě: Některé kočky zásadně preferují pití tekoucí vody, takže byste mohli zvažovat instalaci automatické fontánky.

Zdroj vody v různých místech: Doporučuje se mít několik zdrojů vody v různých místech v domě, takže kočka má vždy přístup k vodě, když ji potřebuje.

Voda v konzervách nebo kapslích: Pokud vaše kočka odmítá pít vodu z misky, tak jí můžete zkusit dávat konzervy s masem či rybami. Ty obsahují vyšší poměr vody a kočka ji tak dostane do těla tímto způsobem.

Přesvědčení kočky k pití: Pokud vaše kočka odmítá pít vodu, můžete zkoušet různé způsoby, jak ji přesvědčit. Například přidávat trochu mléka nebo koňaku do vody nebo ji dávat do misky s vodou, když jste poblíž a pijete vodu.

Kočka by měla vypít 40 ml vody na 1 kilogram své hmotnosti. Pokud má tedy kočka 4 kila, tak je potřeba aby vypila 160 ml vody denně. Pakliže by kočka pila málo, tak to může mát velice negativní vliv na její zdravotní stav. Mohlo by dojít k onemocnění močového ústrojí, což veden například k písku v močovém měchýři, kamínkům či chronickým zánětům močových cest. V posledních letech zásadně vzrostl počet koček s tímto onemocněním. Vyplývá to právě ze špatného stravovacího a pitného režimu.

Pokud je kočka krmena pouze granulemi, tak jí musí být poskytnut dostatečný přísun vody. Pakliže dostává mokrou stravu jako jsou kapsičky nebo konzervy, tak je potřeba body nižší.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně kočičích trendů, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.