Jak vybrat jméno pro papouška?

Vybrat jméno pro papouška nemusí být tak snadné, jak se může zdát. Výběr jména pro papouška je důležitý, protože to bude jméno, které se bude používat při komunikaci s ním a za pomoci něj se dokáže sám identifikovat. Přinášíme tak některé tipy, které vám pomohou jméno pro papouška vybrat.

Zamyslete se například nad tím, jakou má papoušek barvu či jaký je vzor jeho peří. Kupříkladu jméno pro žlutého papouška může být Žluťásek, Sunny nebo třeba Yellow. Analyzujte i jeho zvuky nebo hlas. Například jméno pro papouška, který často zpívá, by mohlo být Zpěváček nebo Melody. Dalšími aspekty může být jeho osobnost nebo chování. Kupříkladu jméno pro opravdu rychlého a aktivního papouška by mohlo být Blesk.

Zaměřte se třeba také na své záliby nebo koníčky z nichž může vyjít nějaké zajímavé jméno. Mezi používaná jména můžeme zařadit například: Aranka, Aron, Alfréd, Amígo, Bruno, Bubba, Dodo, Endy, Ferda, Figo, Harry, Kiki, Kiwi, Monty, Nemo, Pírko, Pišta, Popcorn, Prófa, Rambo, Roko, Roza, Sugar, Tara, Žofi. Můžete také zvážit jména v jiných jazycích, např. "Lola" ve španělštině, "Fifi" ve francouzštině nebo "Gustav" v němčině.

Ideální je takové jméno, které si snadno zapamatujete a rovněž i váš papoušek.

A kde se inspirovat?
  • Knihy o papoušcích nebo encyklopedie zvířat mohou obsahovat seznamy jmen pro různé druhy papoušků a mohou tak posloužit jako velmi dobrá inspirace.
  • Existuje mnoho webových stránek, které se zabývají chovem papoušků, a na nich najdete seznamy jmen pro různé druhy papoušků.
  • Skupiny na sociálních sítích, které se zabývají chovem papoušků, mohou být skvělým zdrojem inspirace. Můžete se tam ptát na radu ostatních chovatelů a získat nápady na jména právě od nich.
  • Můžete se inspirovat také jmény z vašich oblíbených filmů nebo knih.
Jakého papouška si vybrat?

Výběr papouška závisí na vašich osobních preferencích a životním stylu. Zde jsou některé věci, na které byste měli myslet při výběru papouška:

Velikost: Existuje mnoho druhů papoušků, od malých druhů, jako jsou andulky nebo agapornis či velké druhy, jako jsou amazoňané nebo afričtí papoušci. Dobře zvažte vaše prostorové možnosti a dle toho zvolte vhodného papouška do vašeho domova.

Nároky na údržbu: Někteří papoušci potřebují více péče než jiní. Například amazoňané nebo afričtí papoušci potřebují větší klec a více pohybu, zatímco andulky nebo agapornis se dají chovat v menších klecích a potřebují o dost méně pohybu.

Hlasitost: Některé druhy papoušků jsou hlasitější než jiné. Platí jakési nepsané pravidlo, že čím větší papoušek, tím větší křik. Ale není tomu tak vždy.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně trendů u ptáků a papoušků, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.