Jak naučit andulku mluvit?

Jak naučit andulku mluvit je proces který vyžaduje značnou dávku trpělivosti, ale výsledek je doslova famózní. Přinášíme vám jednoduché tipy, jak docílit toho, aby i vaše andulka začala mluvit.

Základem je andulku socializovat tak, aby byla zvyklá na pobyt s lidmi. Je o to pravděpodobnější, že se papoušek časem rozmluví, než v případě naprosto nesocializovaného jedince. Důležitá je také pravidelnost. Mluvte s andulkou pravidelně, nejen když ji krmíte nebo jí čistíte klec. Využijte běžné konverzace v níž vám protistrana v počátcích neodpoví, ale bude vnímat co říkáte a pomaličku bude opakovat a formovat jednotlivá slova.

Důležité je také používat jednoduché fráze a slova, jako je například: "ahoj, jak se máš?, miluju tě" apod. Opakujte slova a fráze často. Andulka se je lépe naučí pokud je uslyší několikrát za odpoledne. Dokáže pak i lépe zreprodukovat přesný zvuk a tóninu slova. Je potřeba andulku neustále chválit za to, že frázi vysloví správně. S tím souvisí i odměna, neboť bude sloužit jako motivace k tomu, aby andulka slova opravdu opakovala.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně trendů u ptáků a papoušků, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.