Zákaznická podpora:228 884 900info@petcenter.cz

Jak chovat korely?

Korely jsou velice populární druh papoušků, které jsou vhodné na chov i pro začínající chovatele, a navíc jde o velmi inteligentní ptáky. Pojďme se tedy podívat na to, co udělat proto, aby se u vás korely měly jako v bavlnce.

Korely rozhodně potřebují dostatek prostoru k pohybu, takže by měla být klec co největší. V tomto případě bychom doporučili klec o rozměrech alespoň 60 x 50 x 80 cm. Pro dvě korely jsou vhodné ubikace o rozměrech alespoň 100 x 70 x 110 cm. Tito papoušci také potřebují kvalitní krmivo, které obsahuje dostatek vlákniny a bílkovin. Případně můžete využít možností doplňkových směsí.

Stejně jako jiní papoušci, tak i Korely jsou značně sociální zvířata a potřebují společnost dalšího papouška svého druhu nebo člověka proto, aby se cítily šťastně a bezpečně. Je důležité, aby se s nimi pracovalo denně a naučily se zvyknout si na lidi. Korely jsou navíc velmi společenské i vůči jiným papouškům. Dokážou si totiž budovat poměrně vzácné vztahy, které jsou velmi pevné.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně trendů u ptáků a papoušků, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.