Vhodní ptáci a papoušci k dětem

Chtěli byste opeřeného miláčka k vašim dětem, ale nevíte jakého zvolit. Tak s tím vám poradíme. Pokud chcete mít parťaka skutečně na celý život, tak je vhodné pořídit velké druhy papoušků jako je žako, ara, amazoňan či kakadu. Tito papoušci se dožívají věku 50 – 80 let. Takový papoušek pak zůstane vaším mazlíčkem už celý život a stane se právoplatným členem vaší domácnosti.

Je ale potřeba počítat s tím, že takový papoušek potřebuje velkou klec. Velikostně ideálně 2x1 metr. Velké druhy jsou vhodné zejména pro chovatele, kteří mají zahradu. V takovém případě se jim zařizuje zázemí v létě i venku.

Každopádně do bytu jsou vhodnější menší druhy papoušků. Obecně velké druhy jsou poměrně hlasité a sousedé by zřejmě neměli velkou radost z toho, že jim takzvaně do ucha řve opeřený soused. Mezi hojně chované se řadí andulky, které se dají dobře ochočit a jsou velice vhodné k dětem. Ohledně klece platí, že není nutné pořizovat nutně malou klec pouze kvůli velikosti ptáčka. U andulek platí, že byste je měli jednou za čas nechat se proletět. Andulky se dožívají přibližně 10 let věku. Záleží na stravě a dalších faktorech.

Mezi další vhodné ptáčky patří korely, které jsou andulkám dost podobné. U korel je dokonce větší předpoklad, že je snadněji ochočíte než andulky. Korely se pak dožívají přibližně od 10 do 15 let věku.

Dalším oblíbeným druhem jsou rozely. Už na první pohled jde o papouška o něco větší než jsou korely. Rozely velmi rády létají. V tomto případě platí, že by papoušek měl mít dostatečně velkou klec, kde bude mít takzvaně rozlet. Rozely se dožívají přibližně 20 let věku, takže se jedná o poměrně dlouhověké papoušky. Záleží ale na pestrosti stravy a kvalitě jejich života.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně trendů u ptáků a papoušků, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.