Rataj Test Akvin pH 25 ml

Kód: 221091
269 Kč
Dostupné pouze na prodejně (2 ks)

Indikátor pro kolorimetrické stanovení pH akvarijní vody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rataj Test Akvin pH 25 ml

Indikátor pro kolorimetrické stanovení pH akvarijní vody. Stupnice pH vyjadřuje kyselost či zásaditost měřeného roztoku (pH stupnice 0 - 14 - pH=7 roztok je neutrální, pH menší než 7, roztok je kyselý a při pH větším než 7 je roztok zásaditý). Ve většině případů je optimální hodnota pH v rozmezí 6,3 - 7,2. Hodnota pH je jedna z nejdůležitějších chemických vlastností vody, která ovlivňuje vitalitu rostlin a ryb. Pro zdárný vývoj rostlin i ryb a je důležitá rovnováha pH a uhličitanové tvrdosti /KH/ vody. Pro optimální dávkování CO2 je nutné vědět hodnotu pH a KH.

  • Balení obsahuje: roztok Akvin - 20 ml 1x, porovnávací roztok pH 7 1x, pokusná zkumavka 10 ml 1x, stupnice pH 1x, návod na použití 1x

Velikost balení: 25 ml

Postup stanovení: 1. Do přiložené nádobky odměříme 5 ml vody (po spodní rysku) a přidáme 3 kapky AKVINU. Promícháme 2. Asi 10 s necháme stát 3. Porovnáme vzniklé zabarvení s přiloženou stupnicí, ze které odečteme hodnotu pH.

Postup vyhodnocení: Barvu roztoku srovnejte s barevnou stupnicí dokud nenajdete barevnou shodu. Při vyhodnocování si pomůžete porovnávacím roztokem pH 7.

Význam: Pomocí hodnoty pH a KH můžeme stanovit zda je množství CO2 v akváriu dostačující a případně upravit dávkování. Při pH menším než 6 je voda příliš kyselá - alkalizace pomocí Stabilanu. Při pH větším než 7,2 je voda příliš alkalická, okyselíme Acidonem nebo dávkováním CO2.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství pro akvária
Hmotnost: 0.05 kg
Osobní odběr: Pet Center Most Central

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: