Robimaus terarijní substrát 3 l

Kód: 223798
159 Kč
Skladem (>20 ks)

Speciálně namíchaná směs kokosového substrátu (lignocelu) a písku je již připravena k přímému použití. Ideální složení a vlastnosti z ní vytváří podestýlku vhodnou až pro 60 druhů terarijních zvířat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Robimaus terarijní substrát 3 l

Speciálně namíchaná směs kokosového substrátu (lignocelu) a písku je již připravena k přímému použití. Nemusíte tedy složitě namáčet lignocel, čekat až nabobtná a následně míchat s dalšími materiály. Poměr jednotlivých složek je prověřený a odzkoušený. Již mnoho let na něm chováme více jak 60 druhů terarijních zvířat (od pavouků až po leguány). Zrnka písku jsou různé velikosti, některá zvířata si je ze substrátu ráda vybírají, což jim pomáhá v žaludku rozmělňovat potravu. 

  • 100% přírodní materiál
  • Dlouhodobě prověřený
  • Dobře drží vlhkost a nelepí se
  • Ideální vlastnosti substrátu
  • Směs lignocelu a písku
  • Zlepšuje trávení
  • Vhodná podestýlka až pro 60 druhů terarijních zvířat

Velikost balení: 3 l

Materiál: lignocel, písek

Použití: Stačí jednoduše vysypat přímo do terária, většinou se používá vrstva cca 3-6 cm, ale především záleží na chovaném druhu; hrabavé a větší druhy zvířat vyžadují samozřejmě vyšší vrstvu. Pomocí různých větví, kořenů a kamenů se můžete také snažit trochu vymodelovat reliéf dna. Například pro suchozemské želvy je to důležité – v přirozeném prostředí také není terén jednotvárný a rovnoměrný a zvířata musí při pohybu překonávat různé překážky. Nebojte se také používat různé druhy substrátu na různá místa v teráriu – v jedné části můžete mít tento terarijní substrát a v druhé například piniovou kůru nebo kamínky. Oddělit se dají třeba pomocí dlouhého kamene nebo kořene (ale ani částečné smíchání v místě překryvu nevadí). Terarijní substrát udržujte stále vlhký, pokud moc vyschne, může prášit. Tento substrát je vhodný pro všechny tropické druhy zvířat, které vyžadují vlhký podklad. Ale výborně se hodí i do polosuchých terárií – použijte terarijní substrát jen na část dna a na druhou část dejte jiný substrát, a to takový, který je vhodné udržovat suchý (např. kokosové chipsy, piniovou kůru, pouštní písek, říční písek atd.). Zvířeti to umožňuje vybrat si z různých podkladů a vlhkostních poměrů, podle toho, co mu zrovna vyhovuje, a zároveň to dodá interiéru terária daleko zajímavější vzhled.

Doplňkové parametry

Kategorie: Podestýlky do terária
Osobní odběr: Pet Center Praha 9 - Galerie Fénix

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma Robimaus s.r.o. působí na našem trhu více jak 30 let. Hlavní obor její činnosti jsou výrobky a potřeby pro teraristy. V jejím sortimentu najdete jak chovatelskou literaturu zaměřující se na jednotlivé druhy terarijních zvířat, tak i celou řadu terarijních podestýlek jako je lignocel, terarijní substrát, terarijní písky a další. V neposlední řadě zařizuje i terária a to v několika velikostech a provedeních. Osvětlení nejenom do těchto terárií používají jak soukromí chovatelé, tak i zoologické zahrady po celé České republice. Pokud tedy potřebujete cokoliv pro vaše terarijní zvířata v jejich nabídce si vždy vyberete.