Jak se postarat o terárium v případě nepřítomnosti?

Pokud se chystáte na dovolenou nebo z jiných důvodů nebudete moci být poblíž svého terária, tak je důležité zajistit, aby bylo vaše zvíře v dobrých podmínkách. Zde jsou některé kroky, které můžete udělat, abyste se postarali o terárium v případě nepřítomnosti:

Nastavte automatické krmítko. Můžete nastavit automatické krmítko, které bude krmit vaše zvíře po celou dobu vaší nepřítomnosti. Případně požádejte svého známého nebo někoho z rodiny, kdo se o vaše zvířátko postará. Je potřeba jim předat dostatek informací o tom, jak se o vaše zvíře starat a jaké jsou jeho potřeby.

Před odjezdem mu ponechte větší množství potravy nebo vody. Před odjezdem byste měli zajistit, aby vaše zvíře mělo dostatek potravy a vody, aby se mohlo udržet v dobrém stavu po dobu vaší nepřítomnosti.

Také ještě nezapomeňte pečlivě vyčistit a dezinfikovat terárium. Tím zabráníte rozvoji bakterií a nemocí v době vaší nepřítomnosti. Zajistěte, aby byly nastaveny správné teplotní a vlhkostní podmínky.

Rozhodně nezapomeňte také na světlo. Ujistěte se, že vaše zvíře má dostatečné světlo pro celou dobu vaší nepřítomnosti. V případě jakýchkoliv komplikací je také dobré, aby ti, kteří se budou starat o vaše zvíře měli kontakt na vašeho veterináře.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně trendů v teraristice, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.