Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali o průběhu plánované inventury našeho skladu, která proběhne od 22. dubna 2024 do 26. dubna 2024. Během této doby může dojít k dočasné nedostupnosti některých produktů a k tomu, že nebudeme schopni vychystávat nové objednávky. V průběhu inventury se budeme snažit minimalizovat všechny možné nepříjemnosti a zajistit, aby byla inventura provedena co nejspolehlivěji a co nejrychleji. Děkujeme za vaši trpělivost a pochopení v této době. Pokud budete mít během inventury jakékoli dotazy nebo potřebujete pomoc, neváhejte nás kontaktovat. Vaše spokojenost je pro nás důležitá. S pozdravem, Tým PetCenter

Agama jako vhodný adept pro začátečníky

Agamy jsou obecně považovány za dobré volby pro začátečníky, protože jsou snadno k dostání, snadno se o ně starají a jsou odolné vůči chorobám. Je důležité si však uvědomit, že každý jedinec má své vlastní potřeby a nároky, takže je důležité pečlivě zvážit, zda jsou pro vás agamy tou správnou volbou. Je důležité si také uvědomit, že agamy mohou být velmi agresivní, takže je důležité je chovat odděleně.

Agamy jsou považovány za vousaté draky a patří mezi středně velké terarijní plazy. V dospělosti dorůstají 60 – 70 centimetrů (i s ocáskem). Není tak drobná jako gekončík a není velká ani jako leguán. Svou přezdívku vousatý drak si vysloužila díky svým ostnům. Barvu má nejčastěji pískovou. Ale Agamy jsou i oranžové, červené, žluté a bílé.

Agama je velice vhodná pro začátečníky a povahově jde o velmi klidné zvíře, které si dobře zvyká na lidský kontakt. Agamu je možné chovat jednu, dvě nebo dokonce celou tlupu. Pokud však chcete mít dva jedince, tak je dobré volit vždy stejné pohlaví. V případě skupinky je nejlepší zvolit pouze jednoho samce a k tomu několik samic.

Terárium pro agamu by mělo mít minimální rozměry 100 x 50 x 50 cm. Povětšinou žijí tato zvířátka při zemi a občasně šplhají na větvě. Terárium je tak povětšinou nižší.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně trendů v teraristice, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.