Cestování a volný čas s mazlíčky

Chcete se svým čtyřnohým miláčkem zažít pořádné dobrodružství? Dáme vám tipy na bezpečné cestování, prozradíme, na co se připravit a poradíme, jakou výbavu si pořídit.

Čím zchladit psa a jak předejít přehřátí v létě?

Čím zchladit psa a jak předejít přehřátí v létě?

#AUTOR-František P.#

Letní horka jsou pro naše psí parťáky velmi vysokou zátěží. Je potřeba tedy myslet na to, že jim můžeme dopřát pohodlí i během léta. Pokud se teploty pohybují nad 30°C, tak už je potřeba psa zchladit jinak než jen pomocí misky s vodou. Poradíme vám způsoby, jak vašemu chlupáčovi ulevit od trápení.

Chladící podložky

První možností příjemného ochlazení jsou chladící podložky. Ty jsou vhodné zejména proto, že nepotřebují zapojit do elektřiny, ani jinou formu napájení. Stačí tedy podložku položit na vhodné místo nebo vložit přímo do pelíšku. Podložky mívají na výšku jen několik milimetrů, čímž si pejsek snadno udělá pohodlí i ve svém útočišti.

Chladící podložky určitě nenechávejte na přímém slunci. Mohlo by totiž dojít k tomu, že se zničí gelové krystalky. Podobně to funguje i v případě praní. Dobře si tedy zkontrolujte, že se konkrétní podložka může vyprat. Na začátku možná zpozorujete, že se pejsek trochu vzpouzí nebo obává na podložku vlézt, ale uvidíte, že po krátké době sám objeví její kouzlo. Případně jej můžete trochu namotivovat za pomoci pamlsků.

A jak vůbec tyto chladící podložky fungují? Drtivá většina z nich funguje na bázi vodního gelu. Gelové destičky tak jemně chladí a drží si stálou teplotu. Podložka je na dotek výrazně chladnější než okolí, ale když si na ni pes lehne, tak nejprve absorbuje jeho teplo a rozptýlí jej do okolního prostoru.

Bazény pro psy

Bazény pro psy jsou skvělou investicí pro zajištění osvěžení a zábavy vašeho čtyřnohého přítele během tropických letních měsíců. Pořízením bazénu pro psy přinášíte svému mazlíčkovi úlevu od horka a podporujete jeho zdraví i kondici. Naše nabídka zahrnuje praktické bazény, které se nemusí nafukovat – stačí je jednoduše rozložit a napustit vodou. Tyto bazény jsou ideální pro rychlé a snadné nastavení, a díky jejich kompaktnímu designu se snadno skladují. Bez ohledu na velikost či věk vašeho psa jsou tyto bazény vhodnou volbou pro osvěžující zážitky a neomezenou zábavu ve vodě s celou vaší rodinou.

Bazény pro psy jsou skvělou investicí, jak psovi zajistit osvěžení a výbornou zábavu v horkých dnech. Nejenže je to vhodné pro jeho zdraví a kondici, ale poskytnou mu skvělé místo pro osvěžení. Bazény jsou snadné na instalaci, neboť je není potřeba nafukovat, ale stačí je pouze složit. Parádní variantou, která může být pro mnoho psů zároveň zábavou, tak je bazének, který má po okraji otvory, z nichž stříká voda.

Jak ještě psa ochránit před horkem?

Přehřátí organismu může v krajním případě skončit smrtí zvířete. U psů dojde k přehřátí organismu mnohem rychleji než u lidí. Psi se totiž nedokážou potit jako lidé, ale odvádí teplo ze svého těla vyplazeným jazykem a zrychleným dýcháním. Díky slinám pak ztrácí rychle vodu a může dojít k dehydrataci. Vždy tak zajistěte přístup k čerstvé a chladné vodě.

Snažte se psa v těchto dnech fyzicky nepřetěžovat a na procházky s ním choďte brzy ráno nebo později večer. Zbylé vycházky omezte na nezbytné minimum a neprotahujte zbytečně pobyt na slunci.

Nikdy, ale absolutně nikdy nenechávejte psa zavřeného v autě zcela samotného. Na přímém slunci se teplota v autě může vyšplhat velmi vysoko. Od 50 do 70 stupňů. Stačí tak pouze pár minut a vašeho mazlíčka mohou postihnout velké problémy nebo dokonce smrt.

Jak poznáte, že je pes přehřátý?

  • Má suchý a teplý čumák
  • Zrychlil se mu tep a hůře dýchá nebo zvrací
  • Tělesná teplota se zvýší na více jak 40 stupňů
  • Pes je dezorientovaný, neaktivní nebo malátný

Jak mu můžete aktivně pomoci?

  • Zajistěte, aby měl pes hlavu výš než zbytek těla
  • Psa polévejte chladnou vodou, obložit mu můžete slabiny a vnitřní plochu stehna ledem nebo chladným obkladem
  • Přeneste psa na chladné místo
  • Pokud pes pije, tak mu pomalu dodávejte vodu tlamy
  • Pakliže se stav nelepší, tak je potřeba ihned kontaktovat veterináře

Pokud chcete mít aktuální informace ohledně ochlazení psa v létě, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.

Barbora Mottlová - rozhovor

Barbora Mottlová - rozhovor

#AUTOR-Hanka E.#
Náš dnešní rozhovor přijala herečka, modelka, moderátorka a zpěvačka, Barbora Mottlová. Znát ji můžete například ze seriálů První republika nebo V.I.P. vraždy. My jsme ji vyzpovídali na téma domácích mazlíčků a její vášni pro malého miláčka, kterým je pes Chico.
 
 
Ahoj Báro, na úvod tě poprosíme, aby ses našim čtenářům a fanouškům v krátkosti představila.
 
Ahoj! Jsem Bára Mottlová - hodná, přátelská, přítulná, vychovaná, moc nelínám a hodím se do každé rodiny :-)
 
Kolik máš doma zvířátek a jaká to jsou?
 
Máme doma velkého pomíka Chica, ten vydá asi za deset mazlíčků, takže nám bohatě stačí ;-)
 
Jak zvládáš starost o Chica, když zrovna natáčíš nebo fotíš?
 
Chico je úplně skvělý, když ho vezmu sebou. Miluje nové prostory a vše si prozkoumává. Pak si najde sám něco bezpečného na hraní a zabaví se. A když se začne nudit, chce pak být u mě na klíně, tam to začne být složitější. Když ho ale nechám doma, válí se a myslím, že si užívá i ten klid a pohodu. Nikdy nic nezničil a nedělá žádné naschvály. Je to vážně zlatíčko.
 
Bára Mottlová a pesMohli jsme jej vidět například v nějakém filmu či seriálu?
 
Chico je jedna z hlavních hvězd mého videoklipu k singlu Udělej mi to, který na mé přání napsal a složil Pokáč. Režisér klipu si usmyslel, že by bylo skvělé, kdyby byl růžový. Tak jsem ho vzala speciálně do salonu, kde objednali ty nejšetrnější psí barvy přímo z Japonska. Mělo se to hned vymýt. Chudáček tak chodil rok, dokud mu to neodrostlo. Ale na ulici dělal lidem velikou radost. 
 
Jaký je tvůj vztah ke zvířátkům všeobecně?
 
Zvířátka zbožňuju. Jsou to skvělá stvoření. Moc ráda koukám na videa na Instagramu jak lumpačí. Ale jak říkám, doma stačí zatím jen pejsek.
 
Jak jsi vůbec přišla na jméno Chico?
 
No je pravda, že jsem nad jménem nemusela vůbec dumat, protože tohle jméno dala Chicovi do papírů už chovatelka a mně to k němu tak sedělo, že jsem nad ničím jiným ani nepřemýšlela.
 
Pes Barbory MottlovéPomeraniani jsou krásní chlupáči. Co tě na této rase zaujalo nejvíce?
 
Určitě ta jejich čipernost, společenská povaha a že je prostě drapnete do podpaží a jdete. Jsou moc chytří a veselí
 
Menší rasy bývají mnohdy divoké a „bojovné“, jak se u Chica podařila socializace?
 
No, Chico je veliký puďák. Takový macho. Všechny fenky v okolí musí být jeho a všem psům všech ras musí dokázat, že není žádný plyšák. Je to drsoň. Teda do té doby, než zapnu vysavač.
 
Kdyby tě měl Chico popsat pár slovy, jaká panička bys byla?
 
Myslím, že mě vidí hlavně jako "zásobník na dobrůtky" :-) Ale vidím, jak mě miluje..skoro, jako já jeho. Jsme dost propojení.
 
Barbora Mottlová se svým pejskemJe nějaké zvířátko, které chceš do budoucna mít doma?
 
Myslím, že další na řadě bude miminko :-)))
 
V posledních letech se objevuješ ve filmech a seriálech. Můžeš prozradit v jaké roli tě uvidíme příště?
 
Teď akorát opakují seriál Přijela Pouť, asi moje zatím životní role. Letos jsem natočila filmy jako Jak přežít svého muže a Deník jedné alkoholičky.
 
Jak se ti líbí v našich prodejnách PetCenter?
 
Moc! Nikdy neodcházím s prázdnou. Ten můj chlupáč je mlsný a "zásobník na dobrůtky" musí mít vždy něco po ruce.
 
Barbora Mottlová cestuje s mazlíčkemMáš nějakou oblíbenou značku krmiva nebo pamlsků?
 
Asi nejde tak o značku jako o sušená masíčka a piškoty. Ty jdou u nás velice na odbyt.
 
Je něco, co chceš vzkázat našim fanouškům?
 
Chci určitě popřát hlavně zdraví a veselost jejich mazlíčkům, protože to je prostě nejvíc!
 
Mottlová Barbora na cestách se psem
 

Pokud chcete mít aktuální informace ohledně rozhovorů s PetCenter, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.
Cestujeme se psem - autem, vlakem nebo letadlem?

Cestujeme se psem - autem, vlakem nebo letadlem?

#AUTOR-Michal N.#

Pokud máte doma čtyřnohého parťáka, tak je pochopitelné, že nesmí chybět na vašich dovolených nebo výletech. Jak ale se svým psem cestovat efektivně a bez větších komplikací? Na to se dnes podíváme a také na to, kterým dopravním prostředkem se spolu ideálně přepravovat.

Česká republika se dá rozhodně považovat za národ pejskařů. Téměř ve všech běžně dostupných dopravních prostředcích je možné chlupáče převážet, byť s určitými pravidly.

Cesta autem

Nejsnadnějším způsobem pro převoz psa je pochopitelně cesta autem. Jenže i zde je potřeba zvážit určité faktory, jak chlupáče správně převážet. Nezřídka se stává, že jízda autem může skončit také zvracením, takže se pro převoz dá doporučit vana, která se snadno umývá. Na cestování autem je ideální to pejska učit od samého začátku, tedy od štěněcího věku.

Bezpečnost nadevše! Není možné s vaším miláčkem vyrazit tak, aby měl volný pohyb po kabině vozidla. Snadno by tak mohl způsobit dopravní nehodu. Pak je také třeba myslet na to, že by pejsek mohl utrpět zbytečná zranění ve chvíli, kdy vozidlo prudce zabrzdí. V neposlední řadě je potřeba zamezit tomu, aby se interiér příliš neznečistil od chlupů a nečistot, ale také nedošlo k jeho poškrábání.

Zákon nijak konkrétně nespecifikuje, jakým způsobem by měl být pes v autě přepravován. Nicméně zákon o provozu na pozemních komunikacích (13/1997 Sb.) ukládá řidiči povinnost, aby zajistil bezpečnost přepravované osoby nebo zvířete a zabezpečit přepravované zvíře tak, aby neohrozilo řidiče a přepravované osoby. Pokud řidič toto poruší, tak může dostat na místě pokutu 2000 Kč a ve správním řízení až 2500 Kč.

Z toho jasně vyplývá, že:

  • není vhodné zvíře přepravovat na předním sedadle
  • zvíře nesmí být na sedadle, kde je aktivován airbag
  • ideálně jej zajistěte bezpečnostním pásem
  • na delší cestu je určitě dobré zvířeti vzít oblíbenou hračku nebo jeho deku, aby se cítilo v bezpečí

Jak tedy psa správně převážet v autě?

Nejlepším způsobem, jak psa převážet je pořídit mu tašku nebo přepravku v níž bude mít omezený pohyb, ale bude v bezpečí. Je vhodné psa také připoutat za pomoci bezpečnostního pásu nebo pomocí gumicuků.

Pokud na něj nemáte vhodnou klec nebo tašku, případně je pes většího vzrůstu, tak je nejlepší variantou dát psa do kufru auta a oddělit tento prostor se zbytkem kabiny za pomoci mříže. Pejska můžete připoutat také za pomoci bezpečnostních popruhů. Ty jsou vhodné k tomu, aby pes zůstal v poklidu na sedadle a nespadl z něj.

Váš věrný kamarád se v autě musí cítit hlavně pohodlně a komfortně, ať už je zabezpečen jakýmkoliv způsobem.

  • nechejte ho, aby si zvyknul na jízdy autem už odmalička
  • nakrmte jej naposledy 3 hodiny před odjezdem
  • pokud trpí nevolností, tak můžete zvolit vhodné medikamenty
  • psa pořádně zajistěte
  • nikdy jej nenechávejte v autě samotného
  • dejte mu k dispozici jeho oblíbenou hračku nebo deku

Cesta vlakem

Nejpohodlnější variantou pro cestování se svým psem je zvolit pohodlný vlak. Je nezbytné, abyste psa měli vycvičeného minimálně na základní povely. Ideálně by měl zvládnout pokyn pro přivolání nebo „sedni, lehni“. Rozhodně také doporučujeme využití náhubku, aby nedošlo nečekanému incidentu. Pro některé psy může být cesta dosti frustrující až děsivá a je třeba na to myslet. S náhubkem si to můžete nacvičit dopředu, kdy vyzkoušíte velikost nebo zda přes něj může pejsek dobře dýchat.

V počátcích společného cestovaní si nacvičte cestování na kratší vzdálenosti, aby si pes zvyknul a připadal si na cestách komfortně. V tomto případě pomohou i pamlsky. Nejlépe psa naučíte tomu, jak se chovat ve chvíli, kdy jej necháte si zvykat už ve štěněcím věku. Tak pochopí, že mu nic nehrozí a bude brát mnoho lidí a hluk za zcela přirozené.

Pes na nádraží u vlaku

Nezapomeňte na důležité vybavení, které mu nesmí chybět na cestu s sebou. Kromě toho, že by malý pes měl být ideálně v přepravním boxu nebo tašce, tak nesmíte zapomenout také na láhev s vodou či deku.

Psa nechte optimálně ulehnout přímo u vašich nohou, aby nepřekážel jiným cestujícím nebo se mu nedostalo nepříjemného kopance. Pokud je v přepravním boxu, tak si jej položte na nohy nebo jej umístěte na vedlejší sedadlo či na podlahu. V případě delší cesty se snažte psa nakrmit nejpozději 12 hodin předem, aby nebyl nucen zadržovat venčení.

Cesta letadlem

Cesta letadlem je se psem náročnější, protože se vše odvíjí od předpisů konkrétní letecké společnosti zejména pak cílové destinaci. Dopředu si tedy nastudujte, zda nehrozí zbytečné komplikace, pokud budete se svým psem cestovat tímto způsobem. Některé letecké společnosti vám neumožní si chlupáče vzít přímo na palubu, ale budou jej transportovat pouze v zavazadlovém prostoru.

Pes v letadle

Myslete zejména na to, že zvíře bude v zavazadlovém prostoru vystaveno velkému stresu. V případě, že by mohl pes propadat depresím, panice nebo úzkostným stavům, tak je prvně dobré zjistit, zda mu můžete podat utišující léky. Ty totiž ve vzduchu působí silně a jejich účinky mohou být dost nepředvídatelné.


Pokud chcete mít aktuální informace ohledně cestování se psem, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.

A jak pojedeme na dovolenou? Vlakem!

A jak pojedeme na dovolenou? Vlakem!

#AUTOR-Natálie L.#

Nechce se vám řešit složité dopravní situace, objíždět uzavírky, čekat v kolonách? Nemusíte. Všechno cestování zvládnete příjemně, dokonce si u toho můžete pospat, nebo si dát skleničku. Stačí naskočit na ten správný vlak. Překážkou nemusí být ani pejsek. Jak ho přepravit vlakem?

„Ve vlacích kategorie RJ (Praha - Ostravsko - Košice nebo Praha -  Brno - Bratislava / Vídeň - Budapešť) pejsek musí cestovat v přepravce, která má nepropustné dno a má rozměr spoluzavazadla. Specializované prodejny mají velký výběr takovýchto přepravek, které budou vhodné jak pro cestu pejska či jiného zvířátka, tak i pro umístění ve vlaku. Ve vlacích rychlík RegioJet mezi Brnem - Ostravou a Bohumínem mohou cestovat i pejsci, kteří se do přepravky nevejdou a jsou jen na vodítku a s náhubkem - a to v cenově nejvýhodnější low cost třídě“ vysvětlil tiskový mluvčí RegioJet, Aleš Ondrůj.

Kolik mě to bude stát?

Poplatek za přepravu psa je přitom 30 Kč. Pokud je ovšem pes, či jiné zvíře v uzavíratelné schránce, je jeho přeprava zdarma. Asistenční nebo služební psy (náležitě označené a s průkazem) přepravíte ve všech třídách zdarma. Pes samozřejmě taky nemůže jet sám a po celou dobu jízdy musí být pod dohledem.

Aby se cestování nezvrhlo..

Netrapte ho žízní… Cestujete víc než hodinu? Pak rozhodně nezapomeňte praktickou lahev na vodu. Její výhodou je to, že je skladná a nemusíte s sebou nosit zvlášť ještě misku.

Je váš mazlíček z cestování nervózní?

Zkuste jej uklidnit Alavis Calming, který uklidní cestovní nervozitu. Těsně před cestou je dobré psa vyvenčit a nedávat mu moc pít, to můžete zvládnout až cestou. Ráno před odjezdem také není vhodným časem ke zkoušení nových neosvědčených pamlsků a nových masových konzerv. Servírujte vašemu chlupáčovi raději granule.

Zabavte ho!

Nezapomeňte cestou zabavit vašeho miláčka jeho oblíbenými hračkami. Pokud si užívá ty nové, teď je ideální okamžik pro to, udělat mu radost a nechat ho si přežvykovat oblíbenou hračku.

Je venku blátivo?

Před naskočením do přepravky otřete špinavé tlapky. Oba se tak budete cítit daleko lépe. Ideální je k tomu použít vlhčené ubrousky Huhubamboo na tlapky.

Odměňte ho, že to zvládl

Cestování bývá náročné. Pro psa to znamená mnoho nových podnětů, na které mu přitom bráníme reagovat. Nemůžeme ho totiž nechat volně běhat po vlaku tak, jak by si možná představoval. Když to zvládl, udělejte mu radost a odměňte ho dobrotou. Ideální jsou třeba pamlsky od Huhubamboo.

Zchlaďte ho!

Kdyby vám mohl váš mazlíček říct, co mu určitě zabalte s sebou na cesty, jednou z prvních věcí, které by jmenoval, by byla chladící podložka. Ať už totiž budete v jakkoliv horké chatce, nebo na břehu rybníka, chladící podložku oceníte vždycky. Pokud začnete cítit potřebu mu ji sebrat a chladit se sami, nastal čas pořídit si další...

Myslete na klíšťata

Klíšťová aktivita se už několik týdnů drží na čísle sedm z desetibodové škály. Sedmička se přitom označuje jako velké riziko. Odborníci doporučují nesedat a nelehat si v prostorech, kde je jsou křoviny, bylinné vegetace nebo na okraji lesa, vodních toků a listnatého mlází. Večer i ráno doporučují prohlídku a případné odstranění klíšťat.  Proti klíšťatům skvěle působí obojek Foresto, pokud upřednostňujete sprej, tak zkuste například Frontline, který funguje skvěle.


Pokud chcete mít aktuální informace o tom, jak s mazlíčky cestovat, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.

Hračka, která rozhýbe i povaleče

Hračka, která rozhýbe i povaleče

#AUTOR-Karolína D.#

Malá krabička s laserovým paprskem zajistí, že se vaše kočka nebude nudit, ani když si doma nemá s kým hrát. I v té nejlenivější dokáže probudit instinkt lovce. Pobavit se ale díky manuálnímu režimu můžete spolu s kočkou i vy. Prostřednictvím mobilní aplikace ovládáte laser a pozorujete, jak se z vaší kočky stává lovec.

Zábavný laser pro kočky na hraní

Laser zajistí kočkám akční zábavu

Chytrý laser je navržený tak, aby i v domácích povalečích probudil lovecký instinkt. Díky nízkému výkonu je navíc pro vaše chlupaté mazlíčky naprosto bezpečný. „Šťávu“ získává laser z klasické zásuvky.

O různorodost se postarají 3 režimy

Máte strach, že se kočka sama doma nudí? Chytrý laser se jí díky širokým možnostem nastavení postará o zábavu. Malá červená tečka může po zdi pobíhat ve třech trajektoriích a třech herních režimech, takže kočka má neustále co na práci.

Snadné nastavení i ovládání přímo z telefonu

Herní režimy i trajektorii laseru nastavujete v aplikaci, která je pro iOS i Android dostupná v češtině. Díky aplikaci můžete laser přepnout na manuální režim a trajektorii červené tečky sami ovládat přímo z telefonu.

Nuda nemá šanci

Laser má funkci hladkého zrychlení, takže ve chvíli, kdy by se kočka mohla začít nudit, pohyb světla plynule zrychlí a hon na červenou tečku pokračuje ještě v intenzivnějším tempu.

Tip: Kočka je vášnivý lovec, který rád loví, ale zároveň potřebuje, aby její lov byl úspěšný. Hru s paprskem je proto dobré ukončit odměnou, ke které může kočku právě červené světélko přivést. V případě, že nebudete doma, podání pamlsku za vás může zajistit automatický dávkovač na krmení například Tesla Smart Pet Feeder, který se prodává ve variantě s kamerou i bez kamery. Čerstvou vodu pohlídá UV vodní fontána. Pokud vaše kočka po lovu dostane žízeň, lehce ji uhasí.


Pokud chcete mít aktuální informace ohledně moderních zvířecích hraček, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.

Tipy na cesty se psem od cestovatele

Tipy na cesty se psem od cestovatele

#AUTOR-Michal N.#

Užít si prázdniny se svým psím parťákem, proč ne. Jen je třeba na cestu připravit nejen sebe, ale i psa. Jak tedy na to? Ty nejlepší tipy pro cestování nám svěřil cestovatel Slávek Král, který má procestováno 84 zemí světa a z toho 27 i se svou fenkou Corey.

První a základní rada zní:

Poznej svého psa

Vědět co mu vadí a s čím je v pohodě je základ. Když už jste sehraná dvojka, ještě se vyplatí vzít na vědomí:

  • že žádný pes nemá rád vedro, v tropickém počasí je pak potřeba s sebou nosit vodu pro oba.
  • že je lepší s ním vyraz do hor než k moři.
  • že přes hranice některých států nelze převážet granule, protože granule jsou maso a maso se převážet nesmí. Je-li pes zvyklí na své granule – může to být problém. Z toho důvodu je dobré, aby při krmení jinými granulemi byl pes v klidu. Barfování jde, ale bude to náročnější.
  • že některé rasy nesmí za hranice – týká se to především bojových plemen, takže prověřte i tento aspekt.
  • že pro cestování se psem je nevhodná Asii. Cestovat se psem zde lze, ale je to náročnější.
  • že pro cestování je lepší psí pas než očkovací průkaz. Ideální je mít s sebou oboje.
  • že některé země vyžadují serologické vyšetření a zařízení tohoto vyšetření trvá přes měsíc.
  • že létání je pro psa stresující. Vlak, auto nebo ideálně karavan je daleko lepší.
  • že v České republice může pes do vlaku, autobusu, MHD, taxi, restaurace, obchodního centra, hotelu, kempu, na pláž i do národního parku. V zahraničí to tak ale být nemusí. Toto je dobré prověřit si před cestou.
  • že je dobré cestování se svým psem probrat s veterinářem a poradit se na facebooku .. pak si to stejně udělej po svém! Ten pes to zvládne a bude to milovat!

Covid cestování, hlavně do zahraničí, hodně zkomplikoval, ale i u nás doma je co objevovat. „Mohu vřele doporučit cestování po České republice. Během posledního roku jsem s Corey projel velkou část. Momentálně pořádám společné psí výlety a srazy. Najdete nás na facebooku ve skupině: Cestování se psem – SirFogg,“ uzavírá cestovatel Slávek Král.


Pokud chcete mít aktuální informace ohledně cestování s domácími mazlíčky, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.

Vydejte se s mazlíčky na prázdninové cesty

Vydejte se s mazlíčky na prázdninové cesty

#AUTOR-Karolína D.#

Jak si užít prázdniny společně se svým psím parťákem? Klidně na cestách! Psi většinou snáší změny prostředí i cestování lépe než kočky. Poskytněte jim při cestování komfort a bezpečí.

Před plánováním jakékoliv cesty je rozumné zvážit možnosti vašeho parťáka. Kočky většinou nenesou změny prostředí moc dobře. Najdeme však i výjimky.

Oblíbené hračky s sebou, prosím

Při cestování potřebuje váš chlupáč více pozornosti než v domácím prostředím, protože se pro něj stáváte jednou z mála jistot. Pro delší dovolené se vyplatí vzít pejskovi jeho pelíšek a oblíbené hračky.

Ideální čas na více pamlsků!

Období dovolené rozhodně není vhodným časem pro změnu krmiva. Přidat naopak můžeme s pamlsky, protože pes ocení energii navíc při dlouhých túrách. Důležitý je i stálý přístup k vodě. Pro tento účel skvěle slouží cestovní lahve, které jsou uzpůsobeny tak, aby se z nich pes mohl i napít.

Bezpečnost především

Při cestování autem se vyplatí myslet na bezpečnost. Pes volně se pohybující autem může být nebezpečím pro všechny pasažéry. Pokud se vám nelíbí představa psa vzadu v kufru odděleného od ostatních pevnou sítí, nebo klecí, zvolte psí bezpečnostní pás. Ten ochrání jak psa, tak vás. Pokud psovi bývá v autě nevolno, nekrmte ho před cestou příliš a proberte s vaším veterinářem možnosti, jak zklidnit jeho žaludek.

Myslete i na to, že chlupáči potřebují častější přestávky na venčení než my.

Aby se nikdy a nikde neztratil

Od ledna roku 2020 platí povinnost mít psa označeného mikročipem, který v případě ztráty usnadní dohledání majitele. Ale pozor, psa nestačí jen očipovat, je třeba ho i přihlásit do registru. Přesto je dobré přidat na obojek psí známku s adresou a aktuálním telefonním číslem i s českou předvolbou (+420).

Cestovní pas a další povinnosti

  • Identifikace – od veterináře mikročipem splňujícím normy pro čtecí zařízení: ISO 11784 a ISO 11785.
  • Očkování – povinné je proti vzteklině.
  • Pas – vystavuje veterinář. Cena za vystavení pasu pro zvíře se pohybuje kolem 500 Kč.

TIP: Stejně jako si při balení na dovolenou odškrtáváte svůj vlastní cestovní seznam, udělejte to samé i s vybavením pro svého mazlíčka - snížíte tím riziko, že na něco zapomente.

Jestli si chcete užít se svým psím parťákem prázdniny pořádně, můžete si koupit třeba tematické tričko pro pejskaře.


Pokud chcete mít aktuální informace ohledně cestování s mazlíčkem, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.