Co dělat, když se pes ztratí?

Pokud se váš pes ztratí, je důležité okamžitě zahájit kroky k jeho nalezení. Zde je několik tipů, které vám v dané situaci pomůžou:

Na nic nečekejte a obvolejte místní útulky po psy. Tím jim oznámíte, že se pejsek ztratil a v případě, že se dostane do onoho útulku, tak budete ihned kontaktováni. S tím souvisí i zavolání na linku 156 (městská policie) a uvedení informací o tom, že se pejsek ztratil. Snažte se popsat co nejvíce podrobností. Městská policie vás ve vašem pátrání podpoří.

Další možností je zveřejnění informací o ztraceném psovi na sociálních sítích a v různých skupinách pro ztracená zvířata. I tato možnost je dnes velmi populární a díky širokému dosahu díky sdílení dosahuje i velké úspěšnosti.

Mějte u sebe fotografii psa, nejlépe ve svém mobilním telefonu a dávejte nahlížet kolemjdoucím a hlavně se ptejte. Pejska lze nalákat i jeho oblíbeným tónem, pokud takový má nebo případně vhodnou písničkou.

Hlavně sami na nic nečekejte a vyrazte do terénu. Procházejte se po okolí a psa aktivně hledejte. Případně vytiskněte letáčky, kde bude fotografie vašeho psa, vaše adresa a také kontakt na vás. Neváhejte také kontaktovat místní organizace pro ztracená zvířata, jako jsou například skupiny dobrovolníků, které se zabývají hledáním ztracených zvířat.

Obrňte se také dávkou trpělivosti a buďte vytrvalí. Někdy se bohužel stává, že se pejsek najde až po několika dnech nebo dokonce týdnech. Ale díky výše uvedeným krokům, může být jeho záchrana mnohem rychlejší.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně psích trendů, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.