Co všechno potřebuje štěně?

Chystáte se na pořízení štěněte, ale nevíte, jak se o něj správně postarat a co mu případně přichystat, než se u vás natrvalo zabydlí? Tak s tím vám poradíme. Půjde o vašeho nového člena, který s vámi bude trávit téměř veškerý čas a je potřeba mu zajistit pohodlí, komfort a zázemí, aby tu byl spokojen. Co tedy bude štěňátko potřebovat?

Klíčové pro něj budou misky, které je potřeba mít dvě. Jednu na vodu a druhou na krmivo. Misky můžete pořídit jak plastové, tak nerezové nebo s protiskluzovou úpravou. Snažte se misky pořídit opravdu kvalitní, aby vydržely dlouhodobě, protože štěnětem nebude navždy.

Obojek je dalším předmětem, který bude mít pejsek doslova svůj vlastní a nenechá si na něj takzvaně sáhnout. Měl by být měkký a polstrovaný. Rozhodně se nedoporučuje obojek, který by byl řetězový nebo stahovací. U obojku platí klasické pravidlo toho, že by se vám za obojek měly vejít dva prsty. V tomto případě je dokonce lepší si obojek vyzkoušet přímo u nás na prodejnách, kde vám prodejci rádi poradí.

Neméně důležitou součástí výbavy je vodítko. Za pomoci vodítka máte nad pejskem na procházce plnou kontrolu. Vodítko je důležité i při výcviku. Pejsek díky tomu snadněji splní vaše povely a půjde o skvělý důvod, proč mu dát lahodnou odměnu. Kupříkladu mrazem sušené maso Fresh Valley.

Pro samotného pejska bude podstatná pouze jedna věc, a tou jsou pochopitelně hračky. A nezůstane jen u jedné nebo dvou hraček. Po nějaké době totiž zjistíte, že vítané jsou jakékoliv hračky a čím víc, tím lépe. Štěně se během hry socializuje a zvyká si tím i na interakci s ostatními členy rodiny nebo se zvířaty. Skvělý výběr hraček všech typů, tvarů a materiál nabízí HUHUBAMBOO.

Pravidelná hygiena je velmi nutná, neboť pejskovi je třeba pravidelně zastřihávat drápky, čistit zoubky a čistit mu ouška. Je třeba předejít tomu, aby byly zoubky vystaveny zubnímu kameni či zánětům a u pejska se případně netvořila paradentóza. Bakterie se navíc mohou v krajním případě šířit tělním oběhem i do jiných částí těla. Například do srdce, jater a ledvin.

Abyste předešli problémům ohledně zoubků, tak je vhodné použít správné dentální pamlsky. U nás seženete vynikající produkty od Whimzees, které jsou vyrobeny do tvarů nejrůznějších zvířátek nebo dokonce zubních kartáčků. Whimzees pamlsky jsou vhodné na kousání a mají nízký obsah kalorií a cukrů. Nejefektivněji nám se zubní hygienou pomohou přípravky Tropiclean, například bělící gel na zuby, který se snadno používá i bez kartáčku.

Každý pejsek potřebuje svoje místo na odpočinek a spaní. K tomu je vhodný pelíšek. Tento soukromý prostor vašeho pejska bude poněkud nevyužit v případě, že pejska naučíte do peřin, takže mějte na paměti, že je vždy lepší jej do postele nepouštět. Pelíšek je však spotřební věcí, takže počítejte s tím, že v průběhu let jej budete muset obměnit a u štěněte může být výměna častější, a to díky tomu že jej například počůrá nebo rozkouše. Kvalitní materiály a velký výběr barev, tvarů a velikostí nabízí HUHUBAMBOO.

Je třeba myslet na to, že je třeba dodržovat pravidelnou veterinární péči, jako je očkování a preventivní prohlídky, aby byl váš mazlíček zdravý. Takže kromě prostředků běžné potřeby, jako jsou šampony a další, tak je třeba pejskovi dát dostatek materiálu.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně psích trendů, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.