Jak psa odnaučit čůrat doma?

Abyste psa odnaučili čůrat, tak je důležité nejprve zjistit, proč vůbec na daném místě čůrá. Nedostatek tréninku může způsobit, že pejsek zkrátka neřeší, kde se vyčůrá a ani to, že k tomu má dojít ideálně mimo vnitřní prostory. U starších psů to však může být způsobeno inkontinencí, neboť podobně jako starší lidé, tak i psi mohou mít problémy s močením a jejím únikem ve staří. Je to dáno tím, že svalstvo v okolí močového měchýře už není tak silné jako dříve. V takovém případě je ale vhodnější navštívit veterináře a nechat psa prověřit.

Další tipy, abyste psa odnaučili čůrat doma:
  • Ideálně se snažte používat jedno a to samé slovo pro odnaučení psa čůrat tam, kde nemá. Zvolte tedy například výraz „ven“.
  • Psa vždy pochvalte, když čůrá na správném místě. Je to velmi důležité proto, aby si to zapamatoval a udělal to znovu.
  • Dbejte na to, aby měl pejsek dostatek času, když jde ven. Díky tomu se dostatečně vyčůrá, ale bude mít i důležitý pohyb. Také se snažte jej brát ven včas, aby doma netrpěl s plným močovým měchýřem příliš dlouho.
  • Používejte odměny jako pamlsky nebo hračky, aby měl pes motivaci čůrat na správném místě.
  • Dbejte na to, aby měl také dostatek fyzické aktivity a dostatečnou socializaci s jinými psy.

S učením vám mohou pomoci přípravky Simple Solution, který nasměruje psa na konkrétní místo nebo Urine Off, který pomůže zlikvidovat následky případné nehody.

Hlavně myslete na to, že každý pes je trochu jiný, a tak je třeba se obrnit trpělivostí a cvičit s ním dostatečně dlouho, než u něj výcvik zabere.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně psích trendů, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.