Zákaznická podpora:228 884 900info@petcenter.cz

Co je to BARF? Je vhodný či nikoliv?

BARF je anglická zkratka (Biologically Appropriate Raw Food či Bones And Raw Food). Jde o způsob krmení psů, který se zaměřuje na podávání syrového masa a kostí, zeleniny a ovoce, které odpovídají přirozené stravě psů.

Tento způsob krmení se snaží napodobit stravu, kterou psi jedli před tím, než se stali domestikovanými. Jde tak o dokonalou stravu v přirozené formě. BARF krmení se často skládá z masa, kostí, ovoce a zeleniny, které jsou nejprve rozdrcené nebo nakrájené, aby se umožnilo snadné trávení. BARF krmení se stává populárním díky tomu, že poskytuje psům vyváženou stravu, která podporuje zdravý trávicí systém a celkové zdraví. Tuto metodu krmení je ale třeba konzultovat s veterinářem, protože ne všichni psi mohou na tuto stravu přejít bez komplikací. U spousty psů by mohl nastat problém v tom, že jim nesedne syrové maso, které nemusí být pro jejich žaludek vhodné.

Výhody a nevýhody

Mezi hlavní výhody BARF stravy můžeme zahrnout to, že vždy víme, co pejsek do misky dostane. Strava je čerstvá a eliminuje se tím riziko nákazy parazity. Můžeme kdykoliv změnit krmnou dávku a zbavit tak psa případného nechutenství. Omezí se tvorba zubního kamene, a to díky okusování kostí a žvýkání velkých kusů masa. Psovi také lépe funguje zažívání a ze zdravotního hlediska bude naprosto v pořádku.

Co se týče nevýhod, tak to může být problematické skladování masa větší časová náročnost. Tuto čerstvou stravu ale pes poměrně rychle stráví a je potřeba jej tak krmit alespoň 2x denně. Štěňata v závislosti na věku přibližně 3-5x denně. Mladí psi pak 3x denně.

Do jídelníčku psa je dobré zařadit:

  • Maso a vnitřnosti
  • Kosti
  • Vejce
  • Mléčné výrobky
  • Ovoce a zeleninu
  • Oleje a minerální doplňky

Pokud nemáte čas ani prostor na to, abyste se aktivně věnovali BARFování, tak můžete vyzkoušet unikátní řadu krmiv Fresh Valley. Konkrétně v řadě 100 % Natural BARF najdete ty nejlepší chlazené produkty pro vaše psy.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně psích trendů, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.