Jak na cukrovku u psa?

Cukrovka u psů je onemocnění, které se projevuje porušením metabolismu cukru v těle. Je to důsledek nedostatku nebo neúčinnosti inzulínu, hormonu produkovaného slinivkou břišní, který reguluje hladinu glukózy v krvi. Zde jsou základní kroky, které je třeba udělat, abyste se dokázaly vypořádat s cukrovkou u vašeho pejska.

Efektivní způsoby, jak předcházet cukrovce

Dieta je klíčovým faktorem při léčbě cukrovky u psa. Vyvarujte se potravin s vysokým obsahem cukru a sacharidů, jako jsou bílá rýže, bílý chléb a sladkosti a nahradit je zdravějšími volbami jako jsou celozrnné potraviny, zelenina nebo ovoce.

Důležitá je také kontrola hmotnosti. Ukládání tuku totiž může zhoršit cukrovku, takže je důležité udržet psa v optimální hmotnosti. Pokud je potřeba, tak pes může být léčen inzulínovou terapií pod dohledem veterinárního lékaře.

Pravidelně také měřte hladinu cukru v krvi. Dle výsledné hodnoty se dá upravit dávka inzulínu nebo případně strava vašeho psa.

S tím úzce souvisí kontroly u veterináře. Pravidelné návštěvy u veterináře jsou nutné k monitorování zdravotního stavu psa a úpravě léčby podle individuálních potřeb psa.

Cukrovka je velmi zákeřná vůči cévám a nervům na packách. Nezapomeňte pravidelně sledovat packy vašeho pejska. Je důležité brát cukrovku u psa vážně a pravidelně kontrolovat a léčit ji. Správnou dietou nebo léčbou inzulínem se dosáhne toho, že bude váš pejsek jinak zdráv a předejdete dalším komplikacím spojeným s jeho zdravím.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně psích trendů, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.