Jaké jsou nejčastější nemoci u psů?

Existuje mnoho různých nemocí, které se mohou objevit u psů. My se nyní podíváme na ty, které se objevují nejčastěji. Zde jsou tedy nejčastější nemoci, které mohou postihnout vašeho psa:

  • Infekce dýchacích cest: U psů se dost často objevují infekce dýchacích cest, jako jsou například chřipka nebo zápal plic. Je to dáno i tím, že psi mají svůj čenich jako hlavní nástroj při poznávání všeho kolem sebe a mohou být náchylní k těmto nemocem při kontaktu s jiným nemocným psem.
  • Onemocnění kloubů: Onemocnění kloubů, jako jsou dysplazie kyčelního nebo loketního kloubu se u pejsků objevují často. Mnohdy je to dáno genetikou anebo tím, že se problém takzvaně nepodchytí včas. Prevencí mohou být přípravky pro podporu pohybového aparátu, například kolagen Fresh Valley, ale především kvalitní krmivo určené konkrétně speciálně pro konkrétní velikost a věk psa.
  • Parazitární infekce: Parazitární infekce, jako jsou blechy, klíšťata nebo tasemnice také nejsou žádnou výjimkou a v případě, že na běžné parazity nefungují vhodné přípravky, jako jsou šampony, antiparazitní obojky a další, tak je třeba navštívit veterináře. Tasemnice se u psa projeví tím, že často takzvaně sáňkuje, rychle ztrácí na hmotnosti a pociťuje bolesti v oblasti břicha.
  • Virová onemocnění: U psů se vyskytují i běžná virová onemocnění, jako jsou například vzteklina nebo parvovirová infekce.
  • Zánět střev: Dosti často se objevuje také zánět střev.
  • Onemocnění ledvin a močových cest: U psů se často objevuje také onemocnění nefritida nebo urolitiáza.
  • Alergie: Psům se mohou vyskytnout alergie na potraviny nebo na různé látky v prostředí. Je tedy důležité sledovat jak a na co reagují. V prodejnách PetCenter naleznete širokou řadu hypoalergenních krmiv například od značky Wellness Core.
  • Rakovina: Rakovina je bohužel poměrně častá u psů a může být způsobena různými faktory, jako jsou například genetika nebo životní styl.

Je důležité pravidelně kontrolovat zdravotní stav psa a kontaktovat veterináře, pokud se objeví jakékoliv podezřelé symptomy nebo změny. Preventivní péče a včasné léčení mohou pomoci předcházet nebo zmírnit mnoho z těchto nemocí.


Pokud chcete mít aktuální tipy a rady ohledně psích trendů, přihlaste se dole k odběru novinek a nic vám neunikne.