Robimaus kokosové vlákno 100 g

Kód: 224208
139 Kč
Skladem (>20 ks)

Chováte-li drobná zvířata nebo pěstujete rostliny, mnohostranně využitelné kokosové vlákno se vám bude hodit v obou případech. Stejně tak dobře se uplatní jako zajímavá přírodní dekorace ve vašem domě či bytě. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Robimaus kokosové vlákno 100 g

Ať už chováte drobná zvířata nebo pěstujete rostliny, kokosové vlákno se vám bude hodit v obou případech. Jedná se o 100% přírodní produkt, který lze využít jako výstelku pro ptáky a hlodavce, kteří si z něj rádi staví hnízda, anebo jako pěstební podklad pro epifytní rostliny. Vlákno je čisté a jemné. Dají se z něho vytvářet kompaktní chomáče a využívá se i při tvorbě dekorací.

  • 100% přírodní materiál
  • Lze kompostovat
  • Vlákno je čisté a jemné
  • Všestranné využití - pro zvířata, rostliny, dekorace do domácnosti

Velikost balení: 100 g

Materiál: kokosové vlákno

Použití: Stačí jednoduše vysypat přímo do terária, většinou se používá vrstva cca 3-6 cm, ale především záleží na chovaném druhu; hrabavé a větší druhy zvířat vyžadují samozřejmě vyšší vrstvu. Pomocí různých větví, kořenů a kamenů se můžete také snažit trochu vymodelovat reliéf dna. Například pro suchozemské želvy je to důležité – v přirozeném prostředí také není terén jednotvárný a rovnoměrný a zvířata musí při pohybu překonávat různé překážky. Nebojte se také používat různé druhy substrátu na různá místa v teráriu – v jedné části můžete mít tento terarijní substrát a v druhé například piniovou kůru nebo kamínky. Oddělit se dají třeba pomocí dlouhého kamene nebo kořene (ale ani částečné smíchání v místě překryvu nevadí). Terarijní substrát udržujte stále vlhký, pokud moc vyschne, může prášit. Tento substrát je vhodný pro všechny tropické druhy zvířat, které vyžadují vlhký podklad. Ale výborně se hodí i do polosuchých terárií – použijte terarijní substrát jen na část dna a na druhou část dejte jiný substrát, a to takový, u kterého je vhodné udržovat ho suchý (např. kokosové chipsy, piniová kůra, pouštní písek, říční písek atd.). Zvířeti to umožňuje vybrat si z různých podkladů a vlhkostních poměrů, a to podle toho, co mu zrovna vyhovuje, a zároveň to dodá interiéru terária daleko zajímavější vzhled.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Podestýlky, hobliny pro hlodavce
Hmotnost: 0.11 kg
Osobní odběr: Pet Center Staré Město OC u Mounfieldu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma Robimaus s.r.o. působí na našem trhu více jak 30 let. Hlavní obor její činnosti jsou výrobky a potřeby pro teraristy. V jejím sortimentu najdete jak chovatelskou literaturu zaměřující se na jednotlivé druhy terarijních zvířat, tak i celou řadu terarijních podestýlek jako je lignocel, terarijní substrát, terarijní písky a další. V neposlední řadě zařizuje i terária a to v několika velikostech a provedeních. Osvětlení nejenom do těchto terárií používají jak soukromí chovatelé, tak i zoologické zahrady po celé České republice. Pokud tedy potřebujete cokoliv pro vaše terarijní zvířata v jejich nabídce si vždy vyberete.